За свою багаторічну історію існування, яка бере початок від 28 квітня 1961 року, Донецький юридичний інститут став справжнім брендом високоякісної відомчої освіти завдяки мобільності, професійності, здатності своєчасно адаптуватися до умов, потреб соціуму, ринку освітніх послуг дозволили підвищити конкурентоспроможність вишу і забезпечили його активну діяльність на теренах Донеччини та Дніпропетровщини.

Незважаючи на ті обставини, в яких опинився виш-переселенець у 2014 році, колектив інституту на чолі з ректором, професором Віктором Бесчастним завдяки сприянню Міністерства внутрішніх справ та дієвій підтримці місцевих влад вдалося вирішити ряд життєво необхідних завдань.

Так, Криворізькою міською радою Донецькому юридичному інституту надано будівлі: два цілісних навчальних корпуси (м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги, 21 та м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 92а), в яких наразі здійснюється повноцінний навчальний процес для курсантів, студентів та слухачів у належних матеріально-технічних умовах.

02

Окремої уваги заслуговує створення «з нуля» потужної юридичної бібліотеки вишу, яка вже зараз має статус інформаційного центру поліцейської та юридичної освіти «Кривий Ріг Юридичний» та налічує 40 000 примірників фахової літератури.

Донецький юридичний інститут, відновившись як Фенікс із попелу, набирає потужних обертів: переживши період оптимізації, натепер в інституті забезпечує освітню діяльність три факультети та 9 кафедр, на яких працюють талановиті та досвідчені науково-педагогічні працівники.

Та справжньою причиною для гордості усього колективу ДЮІ є відновлення набору курсантів. Так, у 2016 році – у рік 55-ої річниці з Дня заснування навчального закладу, 100 юнаків і дівчат вступили на факультет підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України, обравши шлях вірного служіння українському народові.

01

Окрім того, Донецький юридичний інститут здійснює первинну професійну підготовку поліцейських з числа осіб, яких вперше прийнято на службу у місті Маріуполі, де найближчим часом заплановано відкриття Центру первинної підготовки «Академія поліції» ДЮІ МВС України. У свою чергу, у м. Кривому Розі на базі вишу проходять курси підвищення кваліфікації діючі працівники Патрульної поліції. На сьогодні свою професійну кваліфікацію підвищили понад 350 патрульних Кривого Рогу, Черкас та Кропивницького.

На останок хочеться зазначити, що події останніх років довели: дружній, згуртований і цілеспрямований колектив Донецького юридичного інституту є великою силою, здатною вирішувати непрості й, здавалося б, нерозв’язні завдання, що є свідченням справжньої відданості рідній Alma Mater та підтвердженням слів із гімну вишу «Живи та слався, наш Донецький юридичний інститут!»

Вікторія Моргун, група зв’язків з громадськістю ДЮІ МВС України