Голова Федерації жінок за мир у всьому світі Моріко Хорі запропонувала своє сприяння у залучення японських абітурієнтів до навчання в Україні. Про це вона розповіла під час зустрічі з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

«Ми дуже зацікавлені у залученні іноземних студентів до навчання в Україні, особливо з Японії. Треба продумати, як така співпраця може відбутися. Якщо ви хочете реалізовувати такий проект через співпрацю з університетами, раджу вам вибрати заклади, що також спеціалізуються на вивченні японської мови. Впевнена, вони будуть найбільше в цьому зацікавлені», – зазначила Лілія Гриневич.

Моріко Хорі додала, що до того, як вона потрапила в Україну, єдиною асоціацією з країною в неї була Чорнобильська трагедія. Лише після особистого візиту вона переконалася, що Україна має багато речей, якими може поділитися зі світом.

Лілія Гриневич також відзначила, що у сфері освіти МОН співпрацює на базі Меморандуму про співробітництво між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, культури, спорту, науки і технології Японії в галузі освіти від 18 вересня 2012 року.

Серед студентів старших курсів вищих технічних навчальних закладів України, аспірантів і молодих дослідників у галузі природничих наук щорічно Посольство Японії в Україні проводить конкурс на отримання стипендії міжнародного фонду Мацумае та Японської асоціації міжнародної освіти для стажування в університетах Японії терміном на 1 рік.

Для педагогів середніх навчальних закладів України надаються щорічно 2 стипендії Японського фонду при МЗС Японії для участі у міжнародному методично-практичному семінарі працівників освіти.

Посольство Японії в Україні за результатами щорічних конкурсів передає навчальним закладам, де викладають японську мову, підручники та навчальне обладнання. Серед нагороджених Київська гімназія східних мов № 1, середні школи №№ 16, 21, 51, 53, 272 м. Києва, Київський національний лінгвістичний університет, Дніпропетровський, Львівський, Одеський національні університети, Національний університет «Львівська політехніка».

12 українських університетів співпрацюють з 19 університетами, фундаціями, організаціями Японії на підставі прямих угод.