Представників Ради молодих учених при МОН України другий рік поспіль обрали до складу адміністрації Європейської ради аспірантів і молодих учених (Eurodoc). Це рішення було ухвалене під час щорічних пленарних зборів Eurodoc, що відбулися з 26 до 29 квітня 2017 року в Університеті міста Осло, Норвегія.

Зокрема, заступник голови Ради молодих учених при МОН Ірина Дегтярьова увійшла до складу Ради консультантів Eurodoc, консультант РМУ Олександр Березко був вдруге обраний веб-майстром Eurodoc, а секретар РМУ Юлія Овчиннікова вдруге очолила робочу групу з питань інтердисциплінарності.

Крім того, за результатами таємного голосування було обрано новий склад Правління Eurodoc.

Варто відзначити, що заступник голови РМУ Ірина Дегтярьова працювала у складі попереднього правління Eurodoc. Завдяки європейському досвіду Рада молодих учених розпочала популяризацію Європейської хартії дослідників та Кодексу працевлаштування наукових працівників, які було перекладено Іриною Дегтярьовою та офіційно видано Єврокомісією.

Разом зі зборами традиційно відбулася конференція Європейської ради «Відкрита наука: виклики та перспективи для молодих учених».

Зазначена тема є одним із засадних пріоритетів європейської політики у сфері досліджень та інновацій. Про це, зокрема, свідчить оголошена Єврокомісаром Карлушем Моедашем стратегія 3Os “Open Science. Open Innovation. Open to the World” (Відкритість науки. Відкритість інновацій. Відкритість до світу). Відкрита наука означає відкритість процесу створення, використання і поширення знань науковцями та усіма  зацікавленими стейкхолдерами, включаючи суспільство в цілому. Відкрита наука заснована на електронній інфраструктурі, охоплює інтегровані сервіси і науково-дослідні інфраструктури по усій Європі; це відкритість даних, коли результати можуть бути доступними для подальших наукових досліджень; відкритість знань і їх поширення тощо“, – розповів голова Ради молодих учених при МОН Юрій Кращенко, який разом з секретарем РМУ Юлією Овчинниковою входив до складу української делегації в Осло.

У межах конференції представники Ради молодих учених при МОН України провели воркшоп щодо дослідницької доброчесності та представили низку рекомендацій для стратегії діяльності Eurodoc.

Довідково: Eurodoc – неурядова організація зі штаб-квартирою у Брюсселі, що об’єднує національні організації аспірантів та молодих учених з 36 країн Європи (32 члени та 4 спостерігачі). Україна є членом Європейської ради аспірантів і молодих учених з 2014 року. На 2017-2018 роки Президентом Eurodoc став Гарет О’Ніл (PNN, Нідерланди), віце-президентом – Єва Круміна (LJZA, Латвія), скарбником Фарук Аллюш (CJC, Франція), секретарем – Антуан Дюжардан (CJC, Франція). Членами Правління обрано представників Угорщини (Петер Шабо, DOSz), Італію (Емануель Сторті, ADI) та Чехію (Ева Гнаткова, SK RVS).

Повідомляє Міністерство освіти і науки України