Уряд Австралії розгляне можливість приєднання України до проекту «Зелена експедиція в Антарктиці», головна мета якого – покращити екосистему континенту.

Про це йшлося під час зустрічі директора департаменту науково-технічного розвитку МОН, представника Уряду України у Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитра Чеберкуса зі старшим радником департаменту закордонних справ та торгівлі Австралії Катріною Купер.

Нині разом з Австралією до проекту залучена ще низка країн – Великобританія, США, Норвегія, Китай, Франція, Індія та інші. Реалізація «Зеленої експедиції» передбачає проведення спільних наукових досліджень, що не шкодять екосистемі Антарктики та спрямовані на її вивчення.

Дмитро Чеберкус відзначив активні зусилля Австралії на шляху до збереження унікальної флори та фауни Антарктичного континенту.

«Україна розділяє та вітає позицію Австралійського Уряду. Також маю нагоду повідомити, що Україна завершує процедури щодо надання згоди держави на обов’язковість для України трьох Заходів (ред.: документів, які регламентують діяльність різних країн на льодовому континенті та були схвалені на Консультативних нарадах Договору про Антарктику). Найближчим часом Заходи будуть розглянуті Кабінетом Міністрів України», – наголосив директор департаменту МОН.

Сторони також узгодили позиції щодо розгляду питань під час 40-ї Консультативної наради Договору про Антарктику – 20-ї наради Комітету з охорони навколишнього середовища, щоб виступати спільним фронтом щодо найбільш вагомих проблем. Захід відбудеться упродовж 22 травня-1 червня 2017 року у м. Пекін (Китайська Народна Республіка).

Зустріч Дмитра Чеберкуса та Катріни Купер відбулася за участі та сприяння Посольства України в Австралії та особисто Надзвичайного і Повноважного Посла України в Австралії пана Кулініча.

 Інформує перс-служба МОН України