День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня з 2003 року.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

11 травня Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди долучився до святкування Дня Європи. Розпочалися урочистості з виконання гімну України та підняття прапора України та Євросоюзу.

З вітальним словом до студентів, викладачів та співробітників вишу звернувся перший проректор Валерій Хомич:

9 травня 1950 року декларація великого європейця Роберта Шумана заклала фундамент для об’єднаної, стабільної й мирної Європи, що повстала з попелу двох руйнівних світових воєн. День Європи став символом нового початку, вільного і успішного шляху мирного співробітництва між суверенними націями, заснованого на загальних цінностях і спільних інтересах – миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Сьогодні історичний день, бо сьогодні  Рада Європи дала можливість здійснити віковічне прагнення українського народу долучитися до великої родини європейських народів. Запровадження безвізового режиму – це не лише законодавчий акт. В першу чергу це дає можливість молодому поколінню, нам разом із вами зробити крок вперед та доторкнутися до європейських цінностей.  Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Валерій Феодосійович побажав усім міцного здоров’я, гараздів  і не лише європейських стремлінь, а й європейського мислення та набуття європейського досвіду.

На завершення урочистостей соціально-гуманітарним відділом було підготовлено концертну програму. Талановиті співаки вишу подарували усім чудові пісні про Україну.

Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *