З метою активізації профілактичної роботи щодо попередження проявів жорстокості й насильства серед підлітків та з метою поліпшення захисту прав і законних інтересів вихованців у обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» організували тиждень «Сім днів проти насильства». Про це повідомляє прес-служба управління освіти Чернігівської ОДА.

Під час тижня з вихованцями гуртка «Українське літературознавство», який працює на базі Чернігівського ліцею № 32, керівник гуртка Католик О.В. провела виховний захід «Способи протидії агресії та насиллю у підлітковому середовищі», на якому було переглянуто відеоматеріали «Я виховую в собі тактовність, чемність, культуру спілкування» й інсценовано постановку «Протидія агресії та насиллю в підлітковому середовищі».

Обговоренню проблем насильства в суспільстві була присвячена бесіда «Молодь проти насилля», яку провела Альона Бровко з вихованцями гуртка «Олімп» на базі Носівської ЗОШ I-III ст. № 2. Під час бесіди вихованці закріпили і поглибили знання про права людини, дізналися про відповідальність неповнолітніх за скоєння протиправних дій по відношенню до людини.

100_4811

Акцію «Ми – проти насилля», метою якої було звернути увагу на дитину, яка в наслідок своєї вразливості, фізичної, психічної і розумової незрілості, потребує особливої охорони і турботи батьків і суспільства, провели вихованці гуртка «Еколог» на базі Деснянської гімназії під керівництвом керівника гуртка Альвіни Колінько.

Вихованці гуртка «Українське літературознавство» на базі Мринської ЗОШ I-III ст. з керівником гуртка Тетяною Леус  взяли участь у тренінгових заняттях: «Сьогодні ти приніс мені квіти …», «Насильство в сім’ї: як цьому запобігти», а гуртка «Інсайт» на базі Прилуцької ЗОШ I-III ст. № 2 з керівником гуртка Світланою Олексенко – у психологічному тренінгу «Ми – проти насильства!». Метою тренінгів було формувати навички правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку, попереджувати та вирішувати конфлікти.

Диспут «Епідемія агресії», присвячений толерантному ставленню до людей, провела з вихованцями гуртка «Українське літературознавство» на базі Носівської гімназії керівник гуртка Людмила Оношко.

IMG_3034мележик

Учасниками семінару-тренінгу «Організація профілактичної роботи з попередженням насильства серед учнів. Розвиток емоційно-вольової сфери школяра», метою якого було формувати в молодіжному середовищі позитивний імідж здорової людини, а також ознайомити підлітків з різними видами насильства, стали вихованці гуртка «Зарубіжна література» на базі Гончарівської гімназії із керівником гуртка Валентиною Мележик.

IMG_3024 мележик

Вихованці гуртка «Географія», що працює на базі Чернігівської ЗОШ I-III ст. № 9, під керівництвом Марини Войло   під час виховної години «Молодь проти насилля» розширили свої знання про гендерне насильство та як йому запобігти.

Шляхам уникнення різних видів насилля була присвячена виховна година «Скажемо насиллю: «Ні!», яку провела керівник гуртка «Географія» Валентина Дєдкова на базі Горбівської ЗОШ I-III ст. зі своїми вихованцями.

У всіх нас є багато спільного і чимало відмінного. Але всіх нас об’єднує те, що ми всі люди, що живемо на одній планеті Земля, і нам слід жити так, щоб зберегти мир і спокій. Треба розуміти людей і вибачати їм, ставитися до інших так, якби ви хотіли, щоб ставилися до вас.

IMG_5305

Будемо ж прикладом для наших дітей. Намагаймося жити за старовинним висловом: «Добро чиниш – себе прославляєш, зло чиниш – себе принижуєш!»