Професійна освіта найбільше інтегрована в економіку і не може розвиватися без тісної співпраці як з роботодавцями, так і з виробниками будівельних матеріалів, які володіють сучасними матеріалами, новітніми технологіями, що дає можливість застосовувати їх у навчально-виробничому процесі та підвищувати якість підготовки учнів.

Використанню сучасних матеріалів та новітніх технологій у будівництві було присвячене засідання методичної секції педагогічних працівників будівельного напряму, яке відбулось нещодавно на базі Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти».

У заході взяли участь педагогічні працівники шести професійно-технічних навчальних закладів області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників відповідного напрямку, а також запрошені представники інженерно-технічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Учасники секції ділились досвідом впровадження та використання у процесі підготовки кваліфікованих робітників сучасних будівельних матеріалів та новітніх технологій. Зокрема, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» Кобаль І.І. розповіла про соціальне партнерство навчального закладу з ТзОВ «Снєжка-Україна», про новостворений навчально-практичний центр, який відкрито за сприяння торгової марки «Sniezhka».

Викладач спецдисциплін Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів Шуберт А.В. презентувала новітні сучасні будівельні матеріали різних торгових марок (ТМ «Sniezhka», «Сerezit», «Polimin»), які вивчаються в навчальному закладі під час професійно-теоретичної, професійно-практичної підготовок як варіативний компонент робочих навчальних програм.

Майстер виробничого навчання Свалявського професійного будівельного ліцею Цоліган С.С. розповіла про сучасні матеріали, які використовуються у даному навчальному закладі для виконання малярних робіт.

Педагогічні працівники ПТНЗ постійно працюють над удосконаленням комплексно-методичного забезпечення з професій будівельного профілю. Так, майстер виробничого навчання Хустського професійного ліцею Величко О. М. презентувала присутнім методичну розробку уроку виробничого навчання «Підготовка основи під настилання підлоги».

Методист НМЦ ПТО у Закарпатській області Потапова К.В. презентувала електронний навчально-методичний комплекс із професії муляр, який розміщений в Інтернет-середовищі. Над створенням та наповненням даного комплексу працювала творча група, до складу якої ввійшли викладач спецдисциплін Міжгірського професійного ліцею Боржавич О.І., майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» Орос І.О. та методист НМЦ ПТО Потапова К.В.

На завершення учасники заходу мали змогу оглянути матеріально-технічну базу ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», новостворений навчально-практичний центр, його сучасну майстерню та кабінети спецдисциплін будівельного та деревообробного напряму.

Слід зазначити, що педагогічні працівники будівельних професій постійно вдосконалюють свій фаховий рівень із підготовки майбутніх робітників, володіють інформацією про сучасні новітні матеріали та технології, що використовуються в будівництві.

Повідомляє навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області