Понад 60 учених та студентів II-V курсів ВНЗ України з’їхалися до м. Дніпра,  аби обговорити феномен української правничої освіти у форматі юридичних клінік.

Обговорення відбулося під час V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Правоосвітницька діяльність юридичних клінік на базі вищих навчальних закладів».

Захід традиційно проводить юридична клініка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара  спільно з Головним управлінням юстиції у Дніпропетровській області та Дніпропетровським університетом внутрішніх справ.

Упродовж трьох днів кращі юристи країни обмінювалися досвідом роботи юридичних клінік, аналізували й узагальнювали основні тенденції розвитку юридичної клінічної освіти в Україні. Свої наукові напрацювання фахівці представляли у двох тематичних секціях: «Юридична клініка як інноваційний напрямок розвитку правової освіти в Україні» та «Актуальні проблеми теорії і практики застосування галузевого законодавства за умови інтеграції до Європейського Союзу». Зокрема, велика увага науковців була приділена дослідженню ролі та значення юридичних клінік в системі освіти і суспільства.

Також у межах конференції провели практичну сесію «Формування стандартної якості діяльності юридичних клінік: стратегічний план, моніторинг додержання стандартів». Наукова подія проходила за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та координатора ОБСЄ в Україні. Вона зібрала понад 20 керівників провідних юридичних клінік з усієї країни. На пленарному засіданні сесії виступила професор Католицького університету Америки Лея Уортом, яка розказала про глобальний клінічний рухта закцентувала увагу на нових світових стандартах та вимогах до акредитації закладів, які готують професійних правників.

Директор юридичної клініки ДНУ Олена Забродіна відзначила, що студенти-консультанти клініки надали вже близько 700 юридичних консультацій та систематично здійснюють правоосвітницькі заходи серед навчальних закладів та інших категорій населення.

Інформує прес-служба Дніпровського національного університету