Днями в Педагогічному музеї України в Київському міському будинку вчителя відбулась Ювілейна академія до 100-річчя Херсонського державного університету, яка об’єднала понад 50 випускників, колег та всіх, хто причетний до університету, але нині працює у вишах, наукових установах та інших організаціях міста Києва.

Делегацію Херсонського державного університету представляли ректор університету Василь Стратонов, проректори Сергій Омельчук, Наталія Тюхтенко, Оксана Лаврикова, а також декани всіх 12-ти факультетів. Загалом учасниками заходу стали випускники ХДУ, які нині є проректорами, деканами, завідувачами кафедр, професорами й доцентами восьми вишів Києва: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету харчових технологій, Національного транспортного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського міжнародного університету. Гостинно Педагогічний музей України зустрів випускників ХДУ, які працюють і в Національній опері України імені Т. Г. Шевченка, Міжнародному фонді «Відродження», на телеканалі СТБ, у газеті «День», ПАТ «Укрзалізниця» тощо.

Учасників Ювілейної академії привітали заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха і Перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий.

Сповнений теплих спогадів про рідний виш і побажань був виступ першого заступника голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Співаковського – випускника й почесного доктора наук ХДУ, який зазначив: «Мені випала велика честь працювати і здобувати освіту в університеті, який виховав не одне покоління української інтелігенції. І в цьому полягає його найвища місія, адже освічені люди є найбільшим багатством нашої країни, запорукою її успіху і процвітання. Щиро пишаюся тим, що майже 40 років мого життя пов?язано з одним із найстаріших і найпотужніших університетів Півдня України – Херсонським державним університетом. Належати до творчого колективу цього університету – велика відповідальність для мене».

18422380_1443460382396852_8377958770506475293_o

Під час Ювілейної академії у своїй доповіді ректор університету Василь Стратонов різнобічно і змістовно презентував очолюваний ним виш, довівши, що Херсонський державний університет – багатопрофільний науковий, освітній та культурний центр Херсонської області, який певною мірою впливає на весь Південний регіон України, успішно функціонує, працюючи на перспективу – відродження й розбудову міста, області, країни.

18518117_1443461915730032_6584055240929903640_o

З вітальними промовами виступили ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, почесний професор ХДУ, частина професійного життя якого пов’язана з Херсонським державним університетом, виконавчий директор Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Станіслав Омельченко, директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Різун. З вітальним адресом від Інституту української мови Національної академії наук України виступила почесний професор ХДУ Катерина Городенська. Від імені наукового-педагогічних працівників Київського університету імені Бориса Грінченка, що закінчили ХДУ, до учасників Академії звернулася проректор з наукової роботи Наталія Віннікова та завідувач кафедри Станіслав Караман. До заходу долучилася й академік НАПН України Ольга Сухомлиньска, яка понад 10 років співпрацює з вишем-ювіляром, готуючи здобувачів наукових ступенів кандидата і доктора педагогічних наук як сумісник на кафедрі педагогіки, психології та освітнього менеджменту ХДУ.

18491670_1443460899063467_7874962051337395508_o

Надзвичайно емоційними, сповненими добра й позитивних вражень були спогади випускників різних років, зокрема від випускників 80-х рр. ХХ ст. – завідувача кафедри Національного університету харчових технологій професора Галини Поліщук (доньки колишнього ректора Євгена Поліщука), проректора з наукової роботи Київського міжнародного університету Анастасії Некряч; від випускників 90-х рр. ХХ ст. – декана інженерно-педагогічного факультету НПУ ім. М. Драгоманова Дмитра Кільдерова, від випускників початку ХХІ ст. – ведучої програми «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ журналістки Тетяни Висоцької та режисера Національної опери України імені Т. Г. Шевченка Олега Токаря.

18422139_1443462155730008_1932227440921417533_o

Проректор з наукової роботи ХДУ Сергій Омельчук разом із директором музею Олександром Міхном презентували п’ять ювілейних міні-експозицій: «Історія університету в особистостях», «Від вступу до випуску (раритетні світлини випускних альбомів)», «Ювілеї університету на сторінках газет», «Від студента до доктора наук, професора», «Сучасність університету».

Наприкінці заходу ректор університету Василь Стратонов вручив подяки колективам Національної академії педагогічних наук України, Інституту педагогіки НАПН України, Педагогічного музею України за активну творчу співпрацю в реалізації спільних проектів. До того ж понад 30 випускників – учасників Ювілейної академії нагороджено грамотами й почесними грамотами з нагоди 100-річчя Херсонського державного університету. З іншого боку, колектив університету нагороджено почесними грамотами Національної академії педагогічних наук України та Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у розвиток вітчизняної педагогічної освіти, наукові здобутки та у зв’язку з ювілеєм.

Vivat, Академія! Vivat, Херсонський державний університет!

Сергій Омельчук, проректор з наукової роботи ХДУ