При МОН буде створена ініціативна робоча група, що опікуватиметься проблемами доступності освіти для дітей з дислексією. Таке рішення ухвалено під час наради за участі представників МОН, МОЗ, Уповноваженого Президента з прав дитини, громадськості та активного батьківства, що відбулася 17 травня у МОН.

Під час засідання було розглянуто низку важливих питань, зокрема, спеціальні умови  та особливості методик навчання дітей з дислексією, впровадження аудіопідручників, а також розроблення МОЗ медико-технологічної стандартизації постановки діагнозу дислексії.

Представник лабораторії логопедії Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Валентина Ільяна презентувала навчально-методичні посібники для роботи з дітьми з дислексією, дисграфією, дисорфографією, а також підручники з читання та української мови для навчання таких дітей.

«Сьогодні вже створені перші читанки та підручники для дітей з дислексією. Побудова книги відрізняється від звичайної – кожен текст  підручника має посилання до попереднього. Таким чином дитині легше засвоювати нову інформацію. Нам дуже важливо створити належні умови для розвитку дітей з особливими освітніми потребами», – відзначила Валентина Ільяна.

Важливим аспектом формування якісного освітнього простору для дітей з особливим потребами є розповсюдження методичних матеріалів  для педагогів та логопедів.

«Наше завдання – не тільки розробляти програми, але й займатись просвітницькою діяльністю та поширенням інформації серед населення про цей проект. Це і є головною передумовою до успіху в інклюзивній освіті», – відзначив Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

Сергій Шум, завідувач відділу судово-психіатричної профілактики та амбулаторних судово-психіатричних експертиз Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, проінформував учасників зустрічі про особливості дітей з дислексією та зауважив, що наразі  у Міністерстві охорони здоров’я  триває обговорення Концепції Загальнодержавної програми охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2025 року.

Присутні на нараді представники МОЗ України визнали необхідність розроблення статистичної звітності, яка б дозволила фіксувати кількість дітей з дислексією. Також вони зауважили про необхідність звернутися до Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика щодо розроблення навчальних програм для неврологів та психіатрів.

За результатами наради начальник відділу освіти дітей з особливими потребами МОН  Тетяна Симоненко підбила підсумки і відзначила ефективність зустрічі, а також висловила сподівання на подальшу співпрацю щодо забезпечення права на освіту для дітей з дислексією та необхідності підвищення кваліфікації педагогів тощо.

Інформує прес-служба МОН України