З умовами  створення  Нового освітнього простору ознайомилися учасники робочої зустрічі в облдержадміністрації, на яку були запрошені керівники міст та районів області, об’єднаних територіальних громад, керівники 15 закладів освіти, які братимуть участь у впровадженні Нового освітнього простору на початковому етапі, а також  представники проектних організацій та організацій, які здійснюють експертизу проектно-кошторисної документації.

У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та Віктор Скобліков, заступник голови-керівник апарату ОДА Зінаїда Бойко.

Як повідомив Віктор Скобліков, Міністерством регіонального розвитку України розроблено рекомендації щодо створення освітнього середовища «Новий освітній простір» у загальноосвітніх навчальних закладах для забезпечення доступності, комфортності, сучасних умов навчання,  врахування потреб осіб з особливими освітніми потребами.

На жаль,  більшість із цих рекомендацій на сьогодні не врахована в державних будівельних нормах та інших нормативних документах. Тож мета сьогоднішньої зустрічі – розробити єдині підходи та методичні рекомендації для створення Нового освітнього простору за участю всіх учасників, які будуть його впроваджувати, – пояснив посадовець.

Учасникам зустрічі не лише презентували рекомендації, а й  продемонстрували відеоролики із зображенням основних моментів, як має виглядати школа у новому освітньому середовищі.

Так, для зовнішнього дизайну пропонується використовувати енергоефективні технології, яскравий дизайн у сучасній стилістиці. Пропозиції до внутрішнього дизайну враховують не лише навчальний процес, а й весь час перебування дітей у школі. Вони стосуються класів та навчальних приміщень, холів, коридорів,  зон загального використання з урахуванням спеціального обладнання для дітей з особливими потребами, відпочинкових зон, спортивно-фізкультурних приміщень,  актових зал, їдалень,  бібліотек, класів для творчості, музики, трудового навчання тощо.

При цьому при зміні внутрішнього дизайну школи рекомендується використовуватися “зелені” технології та енергоефективність.

Окремо представлені вимоги до упорядкування пришкільної території, які передбачають відпочинково-ігрові зони, спортивну зону,  навчально-дослідний майданчик,  транспортну та технічну зону, забезпечення безпечних умов навчання шляхом оснащення відеонаглядом, тривожною кнопкою. Електронну платформу навчання має забезпечити швидкісний Інтернет, електронне робоче місце вчителя, мультимедійні дошки, комп’ютерний клас,  веб-камери.

Ознайомившись з цими рекомендаціями, учасники зустрічі обмінялися думками та обговорили підходи до майбутньої співпраці у практичній площині у процесі створення в школах області нового освітнього простору.

 Інформує прес-служба Запорізької ОДА