Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Студенти, викладачі та співробітники Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди долучилися до святкування Дня вишиванки. Цього дня студентки в ошатних вишиванках походжали по імпровізованому подіуму під музичний супровід.  За кольором і орнаментом вишиванок можна було вивчати географію та історію України. Демонструвався одяг із різних регіонів, вражаючи присутніх яскравими кольорами, технікою виконання та стилями вишивки.

Також в університеті відбулася виставкова ярмарка смачних страв, присвячена Дню вишиванки. Святковий, багатий, прикрашений стіл, традиційно організували студенти усіх факультетів вишу. Кожен факультет доклав макси­мум зусиль, щоб їхній стіл виглядав привабливо та мав достатню кількість смачних українських страв. Пропонувались кулінарні та кондитерські вироби української традиційної національної кухні, велика різноманітність страв – деруни, налисники з сиром, м’ясом, вишнями, тушена картопля, вареники, справжній український борщ,  домашні пиріжки, пампушки, торти і це ще не весь список перерахованих страв, які були представлені. Численні гості-відвідувачі, а це студенти та викладачі університету, проводили дегустацію народних страв відчуваючи духмяні пахощі різних смаколиків, напоїв та багато іншого.

7

Приготовлену страву потрібно було красиво оформити, майстерно подати, і обов’язково про смакові якості подбати. А оцінювали кулінарне старання учасників справедливе журі, до складу якого увійшли помічник ректора Лариса Бутович, заступник голови профспілкового комітету Михайло Бойко, екс-голова Студентської ради вишу Владислав Міранович. Шановному журі довелося зробити нелегкий вибір, щоб визначити переможця. Вони довго дегустували страви, щоб розібратися, чиї ж смачніші? Після тривалого обговорення рішення було одностайнім: І місце посів природничо-технологічний факультет, ІІ місце – філологічний і ІІІ місце – факультет фізичного виховання.

Весь день в університеті панував святковий та піднесений настрій. День вишиванки ще раз довів, що країна жива, коли живі й вшановані її національні символи, традиції, народна творчість… Свято пройшло урочисто, весело та залишило приємні спогади в серці кожного.

Ольга Волочай-Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу
Фото – Віктора Сокола