У Національному гірничому університеті Дніпра пройшов фестиваль до дня науки України. Студенти та викладі демонстрували власні технічні винаходи та проекти.

Дні науки в Україні традиційно відзначать у третю суботу травня. Гірничий університет провів перші заходи. Така наглядна популяризація науки допомагає інноваційному розвитку нашої держави,” – розповіла начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ДніпроОДА Ірина Шумік.

Паралельно всім відвідувачам розказували про діяльність факультетів університету. У холі НГУ облаштували більше 20 локацій на різну тематику.

П’ятикурсник Валерій уважно слідкує за роботою свого винаходу. Хлопець один з розробників робота-маніпулятора. Його завдання на сьогодні – наливати воду.

«Це зменшена копія промислового агрегату. Його можна використовувати у машинобудуванні. Зробити його не складно – всі необхідні деталі були готові. Складно було запрограмувати. Саме цією частиною роботи займався я», – розповів хлопець.

«Зараз в Україні дуже добре розвивається альтернативна енергетика. Більш популярна – сонячна енергія. У нашому регіоні найбільш сприятливі умови для неї. Для повітряної енергетики потрібно багато досліджень, але незабаром вона набуде більшої популярності», – сказав кандидат технічних наук Дмитро Ципленков.

Окрім цього, відвідувачі могли побачити криміналістичне обладнання, провести діагностику дорого каміння, побачити дива з електрикою та током, а також спробувати себе в ролі фізика.

Студенти вишу влаштували цікаві вікторини та дискусійну панель – охочі могли висловитися з різних наукових питань.

Інформує прес-служба ДніпроОДА