У Запорізькій області триває робота з модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з метою більш ефективного використання матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, фінансових та управлінських ресурсів та приведення підготовки робітників у відповідність до потреб ринку праці та економіки регіону. Цей процес розпочато у 2015 році.          

Як повідомили в департаменті освіти і науки, відповідно до Регіонального плану модернізації професійно-технічної освіти Запорізької області на 2016-2018 роки, розробленого радою професійної освіти, до кінця року скоротиться кількість закладів профтехосвіти, зокрема залишиться 34 професійно-технічні навчальні заклади із 39, що функціонували на початку 2016/17 навчального року.

Об’єднання професійно-технічних навчальних закладів проводиться шляхом укрупнення в багатопрофільні центри професійно-технічної освіти. Так, протягом 2016 року в м. Мелітополі було об’єднано п’ять  ПТНЗ у два потужних професійно-технічних центри. Проведено відповідну роботу і серед навчальних закладів сільськогосподарського напряму: об’єднано державний навчальний заклад «Чубарівський професійний аграрний ліцей» та «Куйбишевський професійний аграрний ліцей» у державний навчальний заклад «Чубарівський центр професійно-технічної освіти». Проведено організаційну роботу щодо об’єднання ще трьох професійних навчальних закладів у Шевченківському районі м. Запоріжжя: на базі державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» та двох професійних навчальних закладів – «Запорізький професійний будівельний ліцей» та «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» зі зміною юридичної адреси та назви навчального закладу. Найближчим часом передбачається об’єднання ще п’яти  професійно-технічних навчальних закладів  м. Запоріжжя та області.

Протягом навчального року продовжено роботу по створенню центру швацького мистецтва на базі державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю». Зокрема, видатки у сумі 330 тис. грн. спрямовані на реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за професіями «Швачка. Кравець. Закрійник».

Закладами профтехосвіти у 2017 році планується випустити 4464 особи за робітничими професіями та 150 молодших спеціалістів, у тому числі за професіями загальнодержавного значення – 207 осіб.

На початку поточного року підготовлено пропозиції з формування обсягів державного замовлення за професіями загальнодержавного значення (шість професійно-технічних навчальних закладів та п’ять  навчальних центрів при установах виконання покарань) на 2017 рік та сформовано обсяги регіонального замовлення за видами економічної діяльності, за професіями відповідно до класифікатора професій,  прийому та випуску по кожному навчальному закладу, а також пропозиції щодо підготовки у закладах професійно-технічної освіти молодших спеціалістів.

На  2017 навчальний рік планується прийняти  5704 особи. З них за професіями загальнодержавного значення – 275 осіб. Прийом молодших спеціалістів передбачено на 181 бюджетне місце.

Інформує прес-служба Запорізької ОДА