З метою збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді, 18 травня, адміністрація, педагогічний колектив та студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права долучилися до святкування  Дня вишиванки.

У національному вбранні прийшли всі, на кожному майоріла різнобарвними візерунками українська вишивка, що створило піднесену атмосферу та викликало радісні емоції.

Свято продемонструвало, що кожен із нас, відчував себе справжнім українцем та налаштований на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу, адже у культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.

Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому, адже історія народної вишивки в Україні йде коренями в сиву глибину століть. Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму. Для українських дівчат вишиванка завжди була не лише красивим предметом гардеробу, а й оберегом.

IMG_20170518_145951

Всесвітній день вишиванки – свято національної та духовної єдності, адже об’єднує українців незалежно від країни, місця проживання, мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Свято започатковане  в 2006 році щороку набуває популярності. Традиційно день національного одягу в Україні проводиться у третій четвер травня, уся Україна вшановує національний вишитий одяг. Вишивка вважається оберегом української оселі, прикрашає і оберігає кожного українця, котрий носить вишиванку.

У навчальному закладі, упродовж  дня було проведено безліч виховних заходів, а куратори зі своїм студентами провели виховну годину на тему: «Вишиванка – твій генетичний код».

IMG_20170518_121007

Студенти спільно з студентським самоврядуванням, в свою чергу, намалювали стінгазети, приурочені святу. Викладачі циклової комісії мовних дисциплін провели загальноколеджівський диктант під назвою: «Українська вишивка». Також звучало у коледжі радіо, по якому, декламували поезію про український рушник, співали пісні про вишиту мамою сорочку тощо. Була організована виставка української народної вишивки в холі.

Окрім вираження своєї національної  та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій з нагоди святкування свята, відчуття гордості за приналежність до української нації.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв?язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права