STP – це навчальна програма для студентів не старших 21 року, спрямована на розвиток громадянського суспільства Східної Європи шляхом візитів до Польщі, обміну досвідом, відвідування тренінгів та діалогів з громадськими діячами Польщі.

Разом із іншими 11 учасниками з України, Білорусі та Молдови студенти ЖДУ ім. Івана Франка Віталій Коваль та Тетяна Гресь перебували з дванадцятиденним візитом у Вроцлаві (Польща).

За словами учасників, вони мали дуже насичену програму: щодня для них проводили по три зустрічі та міні-тренінги, також вони багато гуляли містом. Приємно дивувала франківців різноманітність інтересів людей, які приїхали на програму. Це майбутні юристи, музиканти, спеціалісти гуманітарних наук та філологи. І усі вони разом спілкувалися, жили та обмінювалися досвідом.

01

«Програма дозволяє показати Польщу зсередини. Ми можемо скористатись польським досвідом в Україні, щоб налагодити гідну роботу громадських організацій. Таким чином ми краще організуємо самоуправління в нашій країні. Більшість тренінгів було проведено на тематику “трансформації” Польщі в сучасну європейську країну. Також нам провели лекції в місцевих органах управління – “воєвудствах”, зустрічі з ГО та їх координаторами, лекції на тему місцевого бюджету, журналістики, волонтерства, розвитку туризму міста»,  – ділиться враженнями студент ЖДУ Віталій Коваль та закликає подавати заявки на осінню сесію програми.

02

За інформацією ЖДУ імені Івана Франка