Вперше на базі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара провели хакатон NASA.

Цього року темою заходу стала «Земля». Вибір напрямків для проектів був досить широким: від геоаналітики даних із супутників, екології до природних і техногенних катастроф.

Переможними проектами у номінації  Global Awards стали FireProb, який використовує дані NASA для прогнозування пожежі, та FlightSight, що дає можливість дізнатися про місце, над яким летить літак.

Захід відбувся за підтримки асоціації Noosphere і став стартовим майданчиком для 100 українських студентів, які презентували свої проекти на глобальному рівні. Партнером виступила компанія EOS (Earth Observing System), заснована Максимом Поляковим у 2016 році. Cфера діяльності компанії практично повністю повторює тематику завдань цього року. В рамках партнерства EOS запропонувала спеціальну номінацію  в категорії інтерпретації даних NASA Earth Science з призами для команд в Києві, Дніпрі та Кропивницькому.

ДНУ ім. Олеся Гончара представляли дві команди. Протягом 2-х днів учасники команди працювали над проектами та їхньою презентацією, що проходила в online режимі .

Тема пожеж, а саме створення комп’ютерних додатків для попередження та інформування про пожежі різних служб та громадян, виявилася дуже актуальною для молодих програмістів.

«Ми пропонуємо комплексну систему, яка буде відображати інформацію про пожежі для служб із надзвичайних ситуацій, пожежних, медичних бригад про займання, а також буде повідомляти звичайних людей про небезпеку в певному районі, – розповіла куратор команди «Інцидент», Світлана Кліменко. Це буде мобільним додатком на телефон, який може встановити кожен користувач. – Програма використовуватиме супутникові знімки, карти, відображатиме усі дороги, медичні заклади, пожежні станції, водоймища, що важливо для пожежних. Також нанесуть усі небезпечні локації: автозаправки, лісові масиви тощо”.

Оперативно реагувати на повідомлення про пожежі в соцмережах буде й мобільний додаток, запропонований командою Sloooopokers. “Додаток буде аналізувати не тільки супутникові дані, а й дані соціальних мереж. Особливістю є те, що різні мобільні додатки будуть попереджати людей про небезпеку –  не потрібно  заходити на спеціальний сайт, а будь-яка програма, яка відкрита на смортфоні, сповістить про загрозу в місці вашої локації”, – пояснили учасники команди.

Серед складу журі були представники ДНУ та Noosphere. Менторами виступили фахівці міжнародних компаній ІТ-галузі та спеціалісти компанії EOS.

Довідково: Міжнародний хакатон NASA (англ. hackathon, від hacker і marathon) – форум розробників програмного забезпечення, на якому команди спеціалістів різних ІТ-напрямків працюють над вирішенням певних проблем – цього року проходив у 187 містах по всьому світові. Дніпро вперше приймав цей марафон, Україна до нього залучилася лише минулого року. Вітчизняні команди працювали в Києві, Дніпрі, Одесі та Кропивницькому. Загалом до заходу, що має міжнародну назву NASA Space Apps Challenge, долучилися 61 країна та більш як 25 тисяч учасників.

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара