Учні Дитячої інженерної академії презентували свої винаходи з конструктора у Міністерстві освіти та науки України.

«Заняття з робототехніки дозволяє дітям засвоювати знання інтегровано – одразу з декількох предметів. Наприклад, з математики, фізики та інформатики. Сьогодні під час презентації проектів школярі змогли не лише представити свої винаходи, а й пояснити принцип їх роботи. Наше ж завдання полягає у тому, аби сприяти бажанню дітей дізнаватися про нове та заохочувати до навчання упродовж життя», — зауважила Міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

lego1-22.05.2017.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a12819

Так, команда школярів показала як за допомогою Lego можна спроектувати розумних роботів, вітряки, що виробляють електроенергію, та навчити робота збирати кубик Рубіка.

Приміром, учениця 6 класу Горох Ліза продемонструвала робота, який може розрізняти місцезнаходження предмету та уникати перешкоди на шляху.

Ще один учасник команди — учень 8 класу Ткаченко Дмитро, розказав, що їхні винаходи допомагають учням 5-6 класів побачити наочно багато фізичних процесів. Зокрема, винайдений годинник дозволяє школярам зрозуміти принцип роботи маятника.

Оцінити усі переваги використання сонячної енергії можна  на прикладі конструктора авто із сонячною батареєю.Учні 5 класу  пояснюють, що за допомогою такої конструкції сонячна енергія перетворюється у електричну,  а потім у механічну. Це і буде дозволяти автомобілю їхати.

Увагу також привертає і винахід «Сортувальник», який вміє ідентифікувати колір предмету  і розподіляти його у відповідний сектор за цією ознакою.

Аналогічно працює і механізм, що збирає за лічені хвилини кубик Рубіка.

Нагадаємо, що школярі Дитячої інженерної академії перемогли на архітектурному конкурсі Всеукраїнського фестивалю робототехніки Robotica 2017 з макетом Празької телевежі. Особливістю цього макету є внутрішня трубчаста структура, яка забезпечує міцність конструкції.

foto3-22.05.2017

Раніше, під час огляду всеукраїнського фестивалю Ліля Гриневич та представник LEGO домовились про проведення зустрічі, в межах якої можна буде обговорити варіанти більш глибокої та плідної співпраці.

Інформує прес-служба МОН України