Учні Дитячої інженерної академії презентували свої винаходи з конструктора у Міністерстві освіти та науки України.
«Заняття з робототехніки дозволяє дітям засвоювати знання інтегровано – одразу з декількох предметів. Наприклад, з математики, фізики та інформатики. Сьогодні під час презентації проектів школярі змогли не лише представити свої винаходи, а й пояснити принцип їх роботи. Наше ж завдання полягає у тому, аби сприяти бажанню дітей дізнаватися про нове та заохочувати до навчання упродовж життя», — зауважила Міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
Так, команда школярів показала як за допомогою Lego можна спроектувати розумних роботів, вітряки, що виробляють електроенергію, та навчити робота збирати кубик Рубіка.
Приміром, учениця 6 класу Горох Ліза продемонструвала робота, який може розрізняти місцезнаходження предмету та уникати перешкоди на шляху.
Ще один учасник команди — учень 8 класу Ткаченко Дмитро, розказав, що їхні винаходи допомагають учням 5-6 класів побачити наочно багато фізичних процесів. Зокрема, винайдений годинник дозволяє школярам зрозуміти принцип роботи маятника.
Оцінити усі переваги використання сонячної енергії можна на прикладі конструктора авто із сонячною батареєю.Учні 5 класу пояснюють, що за допомогою такої конструкції сонячна енергія перетворюється у електричну, а потім у механічну. Це і буде дозволяти автомобілю їхати.
Увагу також привертає і винахід «Сортувальник», який вміє ідентифікувати колір предмету і розподіляти його у відповідний сектор за цією ознакою.
Аналогічно працює і механізм, що збирає за лічені хвилини кубик Рубіка.
Нагадаємо, що школярі Дитячої інженерної академії перемогли на архітектурному конкурсі Всеукраїнського фестивалю робототехніки Robotica 2017 з макетом Празької телевежі. Особливістю цього макету є внутрішня трубчаста структура, яка забезпечує міцність конструкції.
Раніше, під час огляду всеукраїнського фестивалю Ліля Гриневич та представник LEGO домовились про проведення зустрічі, в межах якої можна буде обговорити варіанти більш глибокої та плідної співпраці.
Інформує прес-служба МОН України