Перевірити свої знання з польської мови мали змогу учасники ІV загальноукраїнського диктанту  «Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо польською мовою», який днями провели на базі Житомирського національного агроекологічного університету.

Традиційно цей захід проходить у кількох містах країни в рамках  програми «Bia?o Czerwone ABC» за підтримки Фонду «Свобода і Демократія» («Wolno?? i Demokracja») та Сенату Республіки Польща, а в Житомирі співорганізатором виступає обласна Спілка поляків України.

Цьогоріч писати диктант виявили бажання більше 220 школярів з різних куточків Житомирської області.  Житомирський агроуніверситет  надав аудиторію для написання диктанту та забезпечив необхідними умовами.

Голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур подякувала керівництву навчального закладу за підтримку ініціатив та допомогу в проведенні заходу. Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан наголосив, що агроуніверситет – як один із найпотужніших ВНЗ регіону, навчає студентів, розвиває наукову складову, але разом з тим бере на себе і соціальну функцію.

«Наш університет має гарних партнерів і друзів серед польських вишів, реалізовуємо проекти, проводимо наукові конференції, приймаємо делегації і науковці агроуніверситету теж їздять у Польщу, співпрацюємо у сфері отримання «подвійних дипломів, – заявив під час відкриття заходу ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.  – Разом з тим, ЖНАЕУ бере активну участь у розвитку свого регіону, налагоджуємо цільове співробітництво з польською громадою Житомирщини. Для нас честь, що учасники писатимуть диктант у стінах агроуніверситету. Сподіваємося, що частина  із вас повернеться сюди вже студентами».

До слова, після завершення написання диктанту, учасникам роздали інформаційні матеріали проф. факультети та спеціальності, які пропонує абітурієнтам ЖНАЕУ. У їх числі нова спеціальність – «Міжнародні економічні відносини».

Вікторія Лясковська-Щур розповіла, що диктант в Житомирі зібрав  школярів віком 12-18 років. Захід був присвячений видатній постаті Івана Павла ІІ. Для переможців організатори підготували пізнавальні подарунки і цінні призи.

Інформує прес-служба ЖНАЕУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *