У кожній робочій групі при МОН, що працює над стратегічними питаннями у сфері вищої освіти, має бути представник від ректорів ВНЗ кожної області. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час робочої наради з представниками ВНЗ Полтавщини I-IV рівнів акредитації. 

«Вищі навчальні заклади мають займати проактивну позицію при вироблені рішень. Інакше ви будете лише споживачами прийнятих кимось іншим рішень. МОН не потрібно щось вам нав’язувати – ми хочемо створити систему, за якої ви будете співавторами рішень», – пояснила Лілія Гриневич.

Насамперед йшлося про участь ВНЗ у формуванні нової системи фінансування вищої освіти та розробки нових стандартів. Учасники наради підняли й питання скерування коштів на капітальні видатки вишів. Міністр пояснила, що наразі МОН жодним чином не впливає на виділення грошей на ці видатки.

dsc-0272-2506.2017

«Я знаю, що жоден ВНЗ Полтавщини цього року не отримав кошти на капітальні видатки. Це означає, що ви як ректори погано працюєте з народними депутатами – зараз вони найбільше впливають на формування цих видатків і мають відповідний ресурс, ми лише отримуємо данні про вже розподілені кошти. Донесіть їм інформацію про необхідність допомоги саме вашому закладу», – розповіла міністр.

Вона також додала, що є ще один механізм – використання для цих цілей коштів фонду регіонального розвитку.

«Зараз фонд виділяє кошти на ремонт державних об’єктів, ви маєте забезпечити фінансування на рівні близько 10% та оформити всі документи», – доповнила Лілія Гриневич.

Інформує прес-служба МОН України