Полтавська область займає почесне третє місце в Україні за кількістю дітей з особливими потребами, залучених до інклюзивної освіти. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції для журналістів Полтавщини.

Наразі до системи інклюзивної освіти Полтавщини, згідно з даними на початок року,  залучено 268 дітей з особливими потребами. При цьому абсолютними лідерами в зазначеному питанні залишаються місто Київ та Київська область – 444 та 443 залучені дитини відповідно“,- розповіла міністр.

У 2017 році Урядом було вперше виділено цільову освітню субвенцію на інклюзивну освіту – 209млн грн.

Ці гроші мають використовуватись за цільовим призначенням – на закупівлю додаткових послуг, які потребують діти з особливими потребами. “Це можуть бути як корекційні послуги, так і певне матеріальне забезпечення для дітей. Ця субвенція має заохочувати місцеві органи розширювати можливості інклюзивної освіти“,- пояснила Лілія Гриневич.

Раніше міністр зазначала, що інтернати для дітей з особливими потребами не будуть закривати, поки місцеві органи не зможуть забезпечити якісну інклюзивну освіту.

Повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України