Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей обговорив з представниками аграрних областей України процес підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів для роботи на сучасній техніці.

Спілкування відбулося під час наради щодо організації роботи навчально-виробничого центру сільськогосподарського профілю «Щедра нива», що відбулася 1 червня 2017 року, на базі Гущинецького вищого професійного училища Вінниччини.

«Одним з головних наших завдань є забезпечення конституційного права дитини на безкоштовне отримання професії. Вінниччини – аграрна область, а всім відомо, що аграрний профіль – один з найважливіших для нашої країни. І зараз ми маємо можливість правильно скеровувати населення. Зрозуміло, що ринки праці вимагають кваліфікованих робітників, тому наше завдання навчити учнів базовим навичкам роботи і швидкій адаптації», – зазначив Павло Хобзей.

Він закликав присутніх розвивати міжобласні стосунки, ділитися досвідом своїх навчальних закладів та більше співпрацювати з роботодавцями.

Директор департаменту професійно-технічної освіти МОН Микола Кучинський підкреслив, що на нараду запрошено 16 областей, які в майбутньому можуть стати аграрними центрами в Україні.

«Ви – перспективні очільники майбутніх навчально-практичних центрів. Нам треба в короткі терміни навчитися якісно обробляти землю та створити хорошу навчальну базу», – відзначив очільник департаменту.

Учасники наради мали можливість оглянути матеріально-технічну базу навчального закладу, робочі кабінети, сільськогосподарську техніку та переглянути фрагмент відкритого практичного заняття на тему: «Відпрацювання елементів різних видів обробки ґрунту».

img-4595-1-6-17

Для довідки. У 2008 році на базі Гущинецького вищого професійного училища Міністерством освіти і науки України було створено навчально-виробничий комплекс «Щедра нива» для підготовки і перепідготовки спеціалістів для роботи на новій сучасній сільськогосподарській техніці та підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Для цього було придбано нову сучасну сільськогосподарську техніку зарубіжного та вітчизняного виробництва на суму 3млн 880тис гривень.

Училище бере активну участь у міжнародному співробітництві – з 2000 року співпрацює із аграрним ліцеєм м. Монтаржі (Франція) – щорічно відбувається обмін делегаціями учнів та педпрацівників (знайомство із роботою фермерських господарств, відвідування міжнародних с\г виставок).

На базі навчального закладу проводяться обласний та Всеукраїнський конкурси фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Інформує прес-служба МОН України