1 – 2 червня 2017 року у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулась II Щорічна Міжнародна наукова конференція CED–2017 «Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця».

Конференція спрямована на актуалізацію наукової спадщини Семена Кузнеця, Нобелівського лауреата з економіки 1971 року, теоретика економіки розвитку.  Впродовж свого життя С. Кузнець був радником багатьох урядів різних країн, брав активну участь у розробці ефективних моделей їх економічної політики.DSC_0310Тематика конференції включала питання реформ і розвитку в економічній науці, проблеми циклічної динаміки економічних процесів та соціальної нерівності.

Цього року в конференції прийняли участь науковці провідних університетів світу з Болгарії, Італії, Монголії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Японії. Україна була представлена науковцями з Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Одеської,Полтавської, Сумської, Харківської та інших областей. Загальна кількість учасників конференції становила понад 300 осіб.DSC_0537

На пленарному засіданні з привітальним словом до учасників звернувся В.С. Пономаренко – ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України. Він зазначив важливість наукового спілкування та обміну досвідом в межах наукових конференцій між фахівцями різних країн щодо розробки ефективної економічної політики держави в сучасних флуктуаційних умовах розвитку світу. Професор В. С. Пономаренко підкреслив, що подібні зустрічі сприяють подальшому розвитку міжнародної співпраці між вищими навчальними закладами України та світу, а також є запорукою швидкої інтеграції національних наукових здобутків у міжнародний науковий простір.

Міжнародному досвіду наукової та освітянської співпраці було присвячено виступ Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвена Ріголле, який підкреслив значний досвід ХНЕУ ім. С. Кузнеця у розвитку міжнародних навчальних та наукових проектів.

Інтерес учасників конференції привернув виступ професора Яна-Урбана Сандала, ректора інституту, Голови центру економічних досліджень Шумпетера (Норвегія) за темою «Інноваційний базис демократії». Професор Я.-У. Сандал зазначив актуальність ідей С. Кузнеця в сучасних умовах розвитку різних країн світу, важливість інтеграції зусиль науковців та практиків в процесі дослідження особливостей їх економічного розвитку. З метою розширення  співробітництва ХНЕУ ім. С. Кузнеця з Інститутом Др. Філ. Я.-У. Сандала під час конференції укладено договір про розробку спільних програм підготовки PhD студентів на основі поєднання наукових шкіл двох університетів.

Тематика конференції привернула увагу не тільки науковців, але й практиків. Родзинкою конференції стали виступи випускників університету різних років Б. Гаваагийн, віце-голови Великого Народного Хурала, Члена Парламенту Монголії, екс-міністра інфраструктури Монголії (Монголія) та В. Рудики, к.е.н., директора ДП «ГИПРОКОКС», Заслуженого працівника промисловості України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Почесного професора Міжнародного Віденського університету (Україна). В своїх доповідях пан Б. Гаваагийн та пан В. Рудика зробили акценти на практичних досягненнях та труднощах економічного розвитку Монголії та України, підкреслили необхідність побудови економічної політики держави на засадах концепції сталого розвитку.

За результатами роботи конференції розроблена резолюція, в якій запропоновано шляхи та заходи щодо визначення точок зростання економіки України, подолання кризових ситуацій її розвитку, спричинених складною політико-економічною ситуацією в країні.

 

Заступник керівника (проректор з науково-педагогічної роботи)                 В. Є. Єрмаченко

интернет сайт

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу