Днями до  Київського університету імені Бориса Грінченка завітала офіційна делегації з міста Кіото (Японія) на чолі з мером Кіото Дайсаку Кадокавою. Захід відбувся у рамках Року Японії в Україні та Днів Кіото в Києві.

З-поміж представників офіційної делегації з Японії у складі 37 осіб були присутні: мер Кіото – Дайсаку Кадокава; голова Міської ради Кіото – Казухіро Терада; голова міжнародного відділу Міської ради Кіото – Кейджи Макі та ін. До заходу долучилися представники Посольства Японії в Україні, зокрема, радник-міністра Посольства Японії в Україні – Харада Мічіо; секретар з питань культури Посольства Японії в Україні – Хошіно Юічі.

Прийом розпочався з висадження сакури – символу Японії та японської культури – мером міста Кіото Дайсакою Кадокаво та ректором Університету Грінченка Віктором Огнев’юком на подвір’ї навчального корпусу №1 (вул. Маршала Тимошенка, 13Б).

Після цього відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету, на якому мер Кіото виступив з доповіддю «Кіото – місто світової культури: сила культури для встановлення миру у світі». Під час своєї промови Дайсаку Кадокава детально розповів про багаторічні взаємовідносини між Україною та Японією, особливо наголосивши на дружніх стосунках між Києвом та Кіото.

fdbdfb

Урочисте засідання Вченої ради продовжила церемонія посвяти у почесні професори Київського університету імені Бориса Грінченка мера Кіото Дайсаку Кадокави «за вагомий особистий внесок у розвиток освіти, партнерських стосунків між Києвом і Кіото та зміцнення українсько-японських відносин». На честь почесного професора студентських хор Університетського коледжу виконав «Гаудеамус».

fdbdfb34

Завершився захід музичними вітаннями від студентів: у виконанні ансамблю бандуристів “Вишневий цвіт” прозвучала пісня “Дощ” (муз. О.Герасименко, слова Т.Угрін) та українська народна пісня “Як поїхав мій миленький” (художній керівник ансамблю бандуристів – викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності, лауреат міжнародних конкурсів Киричук Тетяна); студент Інституту мистецтв, лауреат міжнародних конкурсів Костянтин Кукішкін виконав на баяні “Попурі з українських мелодій” (клас доцента кафедри інструментально-виконавської майстерності, заслуженого артиста України Костянтина Стрельченка); ансамбль духових інструментів у складі студентів Інституту мистецтв виконав мелодії до українських танців ХVI-ХІХ ст. («Гайдуцький танець 16 ст.», «Гайдуцький танець 17 ст.», «Козацький танець 17 ст.», «Козацький танець 19 ст.», «Шумка») (художній керівник – старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності, заслужений діяч естрадного мистецтва України Валентин Касьянов).

fbdbdfbdfb

Наприкінці заходу ректор Університету Віктор Огнев’юк презентував меру Кіото подарунок від студентів та викладачів – художню картину.

fb

Цей захід вкотре засвідчив, що Київ та Кіото поєднує багато спільного і є чимало перспектив для подальшої співпраці.

За інформацією прес-служби Київського університету імені Бориса Грінченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *