Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2026-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України», прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року. Про це повідомляє офіційне-інтернет представництво Президента України.

Закон спрямований на удосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, які виникають під час реалізації права на освіту для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, створення для таких осіб додаткових можливостей щодо вступу на навчання до вищих навчальних закладів.

Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

Згідно документу, розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, встановлюється в обсязі 1 тисяча місць державного замовлення та розподіляється між зазначеними вищими навчальними закладами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Також нагадаємо, що для абітурієнтів з Криму  вже діє спрощена процедура вступу до вищих навчальних закладів.  Освітні центри “Крим-Україна” працюють в Києві, Дніпрі, Львові, Херсоні, Миколаєві та інших містах.

Також читайте: Як школярам із Криму вступити до українських ВНЗ за спрощеною процедурою: інструкція

ВАЖЛИВО! Український паспорт, атестат, сертифікати ЗНО не обов’язкові! Всі прізвища абітурієнтів з цих територій будуть шифруватись.

Також читайте: Як школярам із Донбасу вступити до українських вишів без ЗНО: покрокова інструкція

Також читайте: Перелік спеціальностей для вступу через освітні центри «Крим-Україна»

15578745_586973604825469_5286448551729439503_nГенеральний директор фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова на сторінці в Facebook зазначила: “Закон 6116 підписано Президентом. Ми попереджували про ризики. Один з них – дезінформація і плутанина. Почалось: Сьогодні вранці в ефірі одного з радіо прозвучала інформація, що цей закон діє і для абітурієнтів з Донбасу. Це невірно. Друзі, колеги, безвідносно Закону 6116 для абітурієнтів з Донбасу вже працюють 26 освітніх центрів “Донбас-Україна”. З Криму- вже працюють 12 Освітніх центрів “Крим-Україна” та ВЖЕ виділена КВОТА – 870 бюджетних місць. За консультацією звертайтесь на “гарячу лінію”- 0800 504 425 (безкоштовно). Або Skype: Dostupna Osvita. Вся необхідна інформація є на офіційному сайті Міністерства освіти та науки та спеціальному веб-ресурсі Доступна освіта , який працює для громадян з тимчасово окупованих (Крим) та неконтрольованих територій (Донбас). Увага! Для студентів з цих територій, які вступлять на бюджет, гарантована соціальна стипендія. Звертайтесь в Освітні Центри, які ВЖЕ ДІЮТЬ, І вже консультують! Документи будуть прийматись з 19 червня. Телефони, контакти є на вказаних сайтах. Вірте першоджерелам!”