Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця та Інститут Др. Філ. Я.-У. Сандала (Норвегія) розроблятимуть спільні програми підготовки PhD студентів на основі поєднання наукових шкіл двох університетів.

Відповідний договір було підписано під час II Щорічної Міжнародної конференції CED–2017 «Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця», що проходила в ХНЕУ.

У ній взяли участь понад 300 науковців з України та різних країн світу, серед яких Італія, Німеччина, Японія та ін. А темами для обговорень стали реформи і розвиток в економічній науці, соціальна нерівність та проблеми економічних процесів.

Приміром, член монгольського парламенту  Бадху  Гаваагийн із професором Міжнародного Віденьского університету (Україна) Віктором Рудикою відзначили практичні досягнення та труднощі економічного розвитку Монголії та України. Також вони підкреслили необхідність побудови економічної політики держави на засадах концепції сталого розвитку.

Про міжнародний досвід та освітянську співпрацю розказав Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвен Ріголле, який підкреслив значний досвід ХНЕУ  у розвитку міжнародних навчально-наукових проектів.

А професор з Норвегії Ян-Урбан Сандал зазначив про важливість ідей Семена Кузнеця для суспільства та об’єднання зусиль науковців і практиків для дослідження особливостей економічного розвитку.

За підсумками заходу учасники розробили резолюцію, запропонувавши власне бачення шляхів покращення економічної ситуації в України та подолання кризових ситуацій.

За інформацією ХНЕУ ім. Семена Кузнеця