Два призери всеукраїнської олімпіади з економіки – 11-класник Володимир Ільків з Фізико-технічного ліцею в Івано-Франківську і 10-класниця Вікторія Остапенко, а також її викладачка економіки Надія Жуган з Городищенського економічного ліцею в Черкаській області – відвідали лекцію Нобелівського лауреата з економіки Вернона Сміта, яка відбулася 2 червня в Києві.

Чому саме вони, а не інші призери? Справа в тому, що навчальні заклади, в яких навчаються ці школярі, долучилися до мережі осередків БО “Фонд Випускників України”. Фонд ставить собі за мету розвивати традицію доброчинної підтримки випускниками українських навчальних закладів та освіти загалом. Випускники можуть підтримувати навчальні заклади не тільки фінансово, але і через сприяння отримання школярами, студентами й викладачами цінного досвіду. Керуючись цими цілями і зародилася ідея спеціального подарунку для призерів олімпіади з економіки.

Поїздку проф. Сміта в Україну організовував один з найуспішніших українських молодих економістів та доброчинець “Фонду Випускників України”, Роман Шеремета. Він разом із проф. Смітом провели серію лекцій у провідних університетах України, а також зустрілися із Президентом та урядом України.

Володимир та Вікторія особисто познайомилися з Романом і проф. Смітом, а також отримали почесну грамоту за їх підписом. Вернон Сміт дуже позитивно відгукнувся про цю зустріч, адже понад усе цінує саме зустрічі зі студентами та молоддю. А Романа Шеремета запевняє: «Такі події є надзвичайно важливими, бо надихають молодь здійснювати їхні мрії, і саме так ми можемо позитивно вплинути на розвиток нашої країни».

За словами Надії Варголи, співзасновниці «Фонду Випускників України» та ініціаторка цієї зустрічі, дуже цінно підтримувати молодь, відкривати їм двері і розширювати горизонти: «Якщо існує зв’язок із випускниками і бажання допомагати один одному, можуть відбуватися екстраординарні події. Ми впевнені, що Володимир і Вікторія надовго запам’ятають цю поїздку, і для них це буде гарною мотивацією далі розвивати свій талант в економіці та ставити високі цілі! А для багатьох інших випускників по всій Україні це може бути хорошим прикладом того, як вони можуть підтримати молоде покоління та чому варто об’єднуватися навколо “Фонду Випускників України”».

Інформує БО “Фонд Випускників України”