У Запорізькому вищому професійному училищі моди і стилю за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Запорізької обласної федерації роботодавців відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій.

З цією подією  учасників заходу привітав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, наголосивши, що завдяки оновленню технічної бази учні та вчителі закладу вийшли на новий, сучасний рівень підготовки.

Кілька місяців тому на одному урочистому заході я звернув увагу на красунь у незвичайних національних вбраннях. Тоді я дізнався, що всі вони є вихованками вашого училища моди і стилю. Із задоволенням сьогодні завітав до вас у гості. Хочу наголосити, що мета будь-якої реформи – побачити якісний результат з точки зору простих українців. Вважаю, що надавши новий інструментарій для учнів, ми вдихнули нове життя в училище. А в підсумку Запоріжжя та Україна отримають висококласних фахівців – випускників цього закладу, – зазначив  Костянтин Бриль.

cdewef

Як повідомила директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Ліна Короткова,  навчальний заклад має давні традиції з підготовки працівників для швейної промисловості. Для задоволення потреб ринку праці вкрай необхідне поєднання розвитку цього напрямку  та новітніх технологій. Нині в училищі за підтримки держави створено центр, який має сучасне обладнання, підібране за останнім словом техніки.

Після церемонії відкриття присутні  оглянули матеріально-технічну базу та методичне забезпечення навчально-практичного центру, а також взяли участь у «круглому столі» на тему «Роль освітньо-виробничого кластеру у формуванні інноваційної освітньої системи регіону».

efcdsx

Фахівці обговорили інновації в галузі професійно-технічної освіти. Так, заступник директора Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Катерина Мірошниченко зазначила, що останнім часом наша держава  приділяє чималу увагу підготовці висококваліфікованих робітничих кадрів. Уперше за 25 років забезпечено відкриття сучасних навчально-практичних центрів наразі за трьома найбільш дефіцитними на ринку праці професіями. В 2016 році рішенням Кабміну України було виділено 50 мільйонів гривень на створення перших 25 центрів за професіями: тракторист-машиніст, монтажник санітарно-технічного устаткування та швачка-кравець-закрійник. У 2017 році виділено ще 50 мільйонів гривень, тож відкриття таких центрів триває в усіх регіонах України.

wdcs

За словами доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена Національної академії педагогічних наук України, академіка-секретаря Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України Нелі Ничкало, розвиток таких закладів уже став закономірністю в нашій державі.

Хочу привітати всіх присутніх від імені Міністерства освіти та Академії педагогічних наук України, а також подякувати владі регіону і всім, хто приєднався до створення центру. Відкриття  подібних закладів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та державної програми розвитку освіти є закономірним явищем. Тут панує дух креативності, небайдужості, соціальної відповідальності і любов до своєї праці. А в підсумку це все дає високий професіоналізм, – зазначила Неля Григорівна.