Днями  у Вінницькому національному технічному університеті відбувся перший випуск Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці.

На початку події випускників привітав ректор ВНТУ Володимир Грабко, який зазначив: «Розвиток і підтримка стартап руху – невід’ємна складова інноваційної освіти, що виникає при поєднанні високого професіоналізму та бізнес-підготовки. Саме тому наш університет уже в цьому році планує набирати новий курс у Стартап Школу, яка уже стала однією з візитних карток Вінницького національного технічного університету».

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко подякував випускникам за креативність, а також запевнив їх у тому, що міська влада цілковито підтримуватиме інноваційні проекти й рішення молодих людей, спрямовані на покращення життя у Вінниці.

Заняття у Стартап Школі тривали з 6 лютого по 8 червня цього року. Під керівництвом відомого фахівця, бізнес-тренера Ігоря Пеєра та інших досвідчених фахівців учасники проходили навчально-тренувальні програми «Вступ до інноваційного підприємництва» та «Практика запуску стартапа», паралельно створюючи та реалізовуючи свої власні перспективні проекти від ідеї до стартап-проекту. Для слухачів Школи були організовані зустрічі з керівниками успішних вінницьких стартапів, а також проводились презентації кращого інноваційного досвіду роботи провідних технологічних та ІТ-компаній.

10_06_2017_3

«У лютому цьогоріч на навчання відібрали 75 учасників, серед яких були студенти різних університетів, викладачі та молоді підприємці. За результатами навчання сформували 19 стартапів – готових до реалізації проектів. Для представлення перед журі відібрали 11 проектів (поміж яких 1 від викладача, 2 від підприємців, 8 від студентів). Більшість проектів – це стартапи програмного змісту – мобільні додатки, зокрема Інтернет речей, однак були і стартапи апаратного змісту. Таким чином, Школа забезпечує зв’язок університету, науки та бізнесу, адже наші випускники створюють конкурентоспроможний інтелектуальний продукт, поглиблюючи професійні знання, та, паралельно практикуючи, розвивають свої м’які навички», – розповідає керівник Стартап Школи Костянтин Коваль.

10_06_2017_4

Вінницька Стартап Школа працює за сприяння Вінницької ОДА та Вінницької міської ради та у тісній співпраці з Стартап Школою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Навчання у Школі відбувалось за підтримки соціально відповідальних представників бізнесу – компаній «Спільна справа», «Exadel», «WinInteractive», «Delphi», «Конекс», «Transfotech», «KVARK», «Epam», «IncoreSoft», «GemicleInc.», «ВТН», «Astound Commerce», «Дайтекс Технолоджіс».

10_06_2017_2

Після цікавих презентацій проектів,  запитань та запеклих дискусій до роботи взялося журі, яке складалось з керівників зазначених компаній. В результаті тривалого обговорення були оголошені переможці першого випуску Стартап Школи м. Вінниці:

1 місце – проект SmartWindows, який презентував Олександр Полторак. Ідея стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується у міру їх забруднення. Система дозволяє економити кошти, час та зусилля, яких потребує очищення вікон, особливо на хмарочосах.

2 місце – проект HotWall Дмитра Безрученка, який запропонував оригінальну конструкцію високоефективного керамічного обігрівача.

3 місце – проект High-Tech.Code Олега Овчаренка, котрий розробив оригінальну систему корпоративних знижок у вигляді мобільного додатка, який дозволяє людям економити на покупках.

Учасники школи відзначили надзвичайно позитивний і значний практичний досвід, отриманий від навчання. Всі учасники фіналу готові продовжувати роботу над своїми стартапами та зацікавлені в зростанні й надалі.

У підсумку Ігор Пеєр, не приховуючи свого задоволення, зазначив: «Ми можемо сміливо сказати, що нам все вдалося! Я переконаний, що сьогоднішні проекти незабаром перетворяться на справжні компанії з реальними продуктами і клієнтами».

10_06_2017

Натхненник і автор ідеї створення Стартап Школи у Вінниці головний виконавчий директор компанії «Transfotech» Давид Ар’є на завершення сказав: «Я приємно вражений сьогоднішньою подією. Вінниця має славетну історію та великий потенціал в сфері hi-tech, що й довели наші випускники. А велика кількість проектів обов’язково з часом перейде у якість та стане запорукою високого рівня життя як стартаперів, так і їх майбутніх клієнтів».

Новий курс Статап Школи у Вінницькому національному технічному університеті почнеться уже в новому навчальному році.

За інформацією прес-центру ВНТУ