Батьки майбутніх першокласників уже можуть подавати документи для прийому дитини до школи.

Така практика вже стала традицією, завдяки чому батьки майбутніх першокласників мають досить часу, аби визначитися з місцем навчання. Останній день подачі документів для першокласників — 20 серпня.

У зв’язку з початком набору перших класів у МОНмолодьспорту вкотре наголошують на тому, що адміністрація навчального закладу і вчителі не мають права проводити тестування майбутніх першачків.

— Основний критерій шкільної зрілості — це психологічна готовність дитини. Тобто бажання навчатися і є тим найголовнішим і в принципі єдиним критерієм. Ну і, звичайно, треба брати до уваги здоров’я малюка, — зазначає заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Тамара Панасюк. — На жаль, батьки і навіть деякі вчителі основну увагу приділяють інтелектуальній готовності до школи. А треба зважати на прості речі, такі, наприклад, як територіальне розташування навчального закладу.

Міністерство не раз надсилало листи в управління освіти по всій країні, де попереджало, щоб у школах дотримувалися суворого порядку зарахування дітей до перших класів. Лише у спеціалізованих закладах мають право тестувати дитину, в усіх інших цього робити не можна. І навіть у спеціалізованих школах не мають права перевіряти навички письма і читання. Цього навчить педагог. Адже програмою першого класу передбачено вивчення букваря аж до березня.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

3 коментар до “З квітня можна подавати документи для прийому до першого класу”
 1. Яким чином забезпечуються підручниками (виданими за держкошт) учні приватних ЗОШ, котрі зареєстровані та мають відповідну ліценцію?

 2. Територіально ми відносимося до спеціалізованої школи. Чи мають право дитину не зарахувати до цієї школи, якщо за результатами тестів вона не набрала прохідний бал? Де це роз’яснено?

  1. Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Олег Єресько :

   Прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється відповідно до наказів Міністерства освіти і науки Украіни від 07.04.2005 р. N 204 “Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів” і від 19.06.2003 р. N 389 “Про затвердження Інструкціі про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів)” (зареєстрований в Міністерстві юстиції від 04.07.2003 р.).
   Оскільки найчастіше спеціалізовані школи не мають визначеного мікрорайону, вони мають право відповідно до вказаної Інструкцїі про порядок конкурсного приймання дітей відмовити в зарахуванні дитини за умови ії недостатньої функціональної готовності до систематичного навчання.
   У разі непогодження батьків із рішенням навчального закладу, вони мають право протягом тижня після оголошення результатів подати директору спеціалізованої школи апеляцію або звернутися до відповідного управління освіти. Також в управлінні освіти можливо з’ясувати чи закріплено за даним навчальним закладом мікрорайон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *