Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти та науки України визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Відповідні зміни затверджені Міністерством освіти і науки в Умовах прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році і вже зареєстровані у Міністерстві юстиції та набрали чинності.

Встановлення прохідного балу розповсюджується на спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Це нововведення стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ВНЗ.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають , що встановлення прохідного бала на рівні, не нижче, ніж 150 балів – це не покарання для університетів чи вступників, це справді необхідний крок, спрямований на підвищення якості абітурієнтів, котрі вступають на медичні спеціальності.

 Скасовано на засіданні Уряду 23.06.2017 р.