Ректор Вінницького національного технічного університету, професор Володимир Грабко та ректор Опольської Політехніки (Польща), професор Марек Тукедорф днями підписали угоду про співробітництво.

Впродовж минулого тижня очільник ВНТУ Володимир Грабко та проректор  Віктор Мізерний перебували з візитом у Польщі.

_DSC6490

Керівники вінницького технічного вишу відвідали дві політехніки — Свєнтокшиську (м. Кельце) і Опольську (м. Ополє).

Оскільки Кельце і Вінниця уже впродовж багатьох років є містами-побратимами, то логічно, що й наукові та освітні відносини двох технічних вишів цих міст мають давню і плідну історію. Тому під час перебування у Politechnice ?wi?tokrzyskiej делегація ВНТУ мала перемовини головним чином про розширення напрямків співпраці та активізацію співдії. Обговорювали можливості удосконалення і оновлення програм міжнародного співробітництва з метою  покращання їх ефективності.

Опольська Політехніка у міжнародній співпраці ВНТУ новий виш. Але під час перемовин знайшли чимало спільних точок дотику.

Насамперед спеціальності, за якими готує студентів Політехніка Опольська, майже цілком співзвучні ВНТУ. Тому детально обговорювалась можливість запровадження програми «Подвійний диплом». По завершенню навчання за програмою «Подвійний диплом» випускники отримують 2 дипломи — за програмою навчання у ВНТУ («Магістр») та за програмою «Магістр» у державному навчальному закладі Республіки Польща, що визнаються у державах Європейського союзу.

_DSC6499

Опольська Політехніка співпрацює майже із 100 європейськими ВНЗ у рамках програми Erasmus. ВНТУ теж радо долучають до такого поважного освітянського товариства.

Опольська Політехніка, як і ВНТУ, тісно співдіє з Китаєм. Виш має потужний Інститут Конфуція, котрий є найбільшим у Польщі.

Дійшли згоди про спільні наукові дослідження. Показово, що нові польські партнери ВНТУ зацікавлені у налагодженні особистих контактів за схемою «професор-професор».

Проректор ВНТУ Віктор Мізерний зі своїм колегою з Опольської Політехніки визначив спільні напрями роботи стосовно міжнародної співпраці.

Як результат перемовин — укладено довгострокову угоду про співпрацю ВНТУ з Опольською Політехнікою.

Цьогоріч восени делегації Свентокшиської та Опольської Політехнік відвідають ВНТУ.

За інформацією прес-центру ВНТУ