З поміж багатьох гарних традицій Уманського національного університету садівництва особливо вирізняється зустріч випускників усіх поколінь.

Витоки традиційної зустрічі випускників відносяться до кінця ХІХ століття і народились вони в стінах Уманського училища садівництва. Зі зрозумілих на те причин літопис зустрічей було перервано у 30-ті роки ХХ століття. Нові сторінки історії зустрічей почали писатися в 60-ті роки минулого століття.

Остання субота червня місяця, 12 година дня – в календарі всіх випускників, викладачів та студентів випускних курсів – як день зустрічі з молодістю, спогадами, друзями, наставниками, стінами рідного навчального закладу.

Цьогоріч символічними очільниками зустрічі є випускники далекого 1957 року. Ювілейною є зустріч і для випускників, які святкують 50 річчя отримання диплому(1967 рік), 45 років (1972 рік), 30 років і тому подібне.

Є своя традиція – зустріч кожного року. І в останню суботу червня місяця, їдуть зі всіх куточків України, із США, Іспанії, Португалії, Камчатки і Тюмені, зі всіх куточків світу, з тих куди закинула доля.

24 червня на центральній площі Уманському національному університеті садівництва відбулася урочиста подія, що поєднала щиру радість та дружнє спілкування випускників усіх поколінь.

З вітальним словом до випускників та гостей звернулася ректор університету, професор Олена Непочатенко, яка відзначила, що приємно бачити випускників багатьох поколінь, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні їх дороги злилися в одну, єдину, яка повернула їх в студентські роки, до рідного Університету. Олена Олександрівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.

DSC_0652

Гарними словами вітала всіх випускниця 1977 року плодоовочевого факультету, Голова громадської організації «Асоціація друзів і випускників Уманського національного університету садівництва», доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри овочівництва Олена Улянич.

DSC_0783

Василь Олександрович Бевко, випускник 1972 року агрономічного факультету, звеселяв натхненну публіку піснею про Софіївку з студентськими поцілунками та гуморескою.

Приємним подарунком для випускників стали виступи вихованців Центру культури і виховання: голосистий спів, запальні танці талановитої молоді нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.

DSC_0722

Турбота про кожного – хто і де? Як справи? Чого досяг і як сім’я? Сідають на студентську лаву в цей день поважний професор і вдалий фермер, відомий політик і знаний всій Європі керівник господарства, державний службовець і дбайливий господар. Сідають батьки й матері, які привели вже до Університету своїх дітей, онуків і утворили своєрідну династію.

DSC_0528

Обійми, розмови, спогади й очі наповнені радістю від зустрічі. В цей же день плани на майбутнє. Випускники об’єднуються в асоціацію випускників, яка є активним учасником університетського життя.

І у всій цій урочистій метушні турбота про тих, хто приїхав з певним щемом у серці. Сивочолі, обтяжені досвідом, красиві й стрункі, запальні й повні амбітних планів на майбутнє, дякують своїм викладачам, рідним лекційним аудиторіям, своїм однокурсникам за знання, успішний старт, за свою юність.

DSC_0779

 За матеріалами прес-центру Уманського НУС