Днями відбулась довгоочікувана святкова подія для сотні студентів із Туркменістану, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Це не перший випуск іноземних студентів в університеті, однак наймасштабніший. Ці студенти приїхали до Умані восени 2014 року, що було пов’язано із складною соціально-політичною ситуацією у Донецькій та Луганській областях. УДПУ доклав багато зусиль для того, щоб забезпечити всі необхідні умови для адаптації іноземців та здобуття якісної вищої освіти. В університеті створений та плідно працює Українсько-туркменський культурно-освітній центр, на базі якого були організовані курси вивчення української, англійської, російської мов та інформатики. Спільно із факультетами, де навчаються студенти із Туркменістану, Центр організовував численні заходи культурно-освітнього, наукового та дозвіллєвого характеру, знайомив студентів та викладачів університету з історією, культурою і традиціями Туркменістану, залучав туркменську молодь до пізнання культурних надбань нашої держави та ін. Неодноразово відвідував УДПУ Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов і особисто мав можливість переконатися, що в Уманському пеедуніверситеті є всі умови для професійного та особистісного становлення його співвітчизників.

В УДПУ туркменські студенти здобули переважно педагогічні спеціальності, які є надзвичайно престижними у них на батьківщині.

Найкращі слова побажань студентам-випускникам адресували перший проректор, доктор педагогічних наук, професор Андрій Гедзик, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Наталія Ревнюк, директор Українсько-туркменського культурно-освітнього центру Олександр Лаврик, завідувач відділу по роботі з іноземними студентами Надія Ремезовська, заступник декана з навчальної роботи факультету фізики, математики та інформатики Ірина Тягай.

Слова особливої вдячності ректорату УДПУ в особі ректора Олександра Безлюдного, науково-педагогічним працівникам та всьому колективу університету висловив представник іноземних студентів в студентській раді Піргули Чоганов. Він зазначив, що Умань та університет стали для його співвітчизників рідними і подякував за те, що наш університет їх гостинно прийняв і створив всі умови для адаптації та здобуття якісної вищої освіти. «Ми вдячні університету за ґрунтовну фахову підготовку, за те, що нам дали можливість розвивати свої таланти й уміння. Із приємністю ми будемо згадувати проведені в університеті туркменські національні свята та Дні незалежності нашої Батьківщини. Ми радо пізнавали українські традиції та звичаї, а українська мова стала для нас близькою і зрозумілою». Підтвердженням слів випускника стала пісня «Чорнобривці», яку натхненно виконав українською мовою Вепа Джораєв.

1

Приємним моментом для випускників став виступ батьків студентки природничо-географічного факультету Жемал Байрамової, які приїхали на свято із далекого Туркменістану.

Понад 20 випускників були нагороджені подяками за активну участь у громадській та культурно-освітній діяльності університету. Ректорат УДПУ також висловив подяку директору школи № 10 м. Халач Лебапського велаяту Ахмедову Агагельди Нобатовічу за високий рівень підготовки випускника факультету фізичного виховання Каюмова Шазата.

3

Доповнили святкову атмосферу урочистостей українські пісні, натхненно й талановито виконані Вепою Джораєвим, який українською мовою заспівав «Чорнобривці», та солісткою фольклорного ансамблю «Софія» Тетяною Хлівною.

Інформує прес-служба УДПУ