З 25 липня до 4 серпня Міністерство освіти і науки України спільно з освітньою платформою EdEra проводять додаткове публічне обговорення проектів програм інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів.

Додаткове обговорення покликане ознайомити громадськість з інтегрованими курсами для 10-11 класів, які передбачені Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти. Вони будуть запроваджуватися з 2018-2019 навчального року в пілотному режимі – в разі бажання та за вибором школи, як передбачено наказом МОН «Про типові навчальні плани для учнів 10-11 класів ЗНЗ».

Робочі групи, що розробляли проект інтегрованого курсу «Природничі науки», запропонували 4 проекти навчальних програм. У червні вони були виставлені на громадське обговорення на сайті МОН. Враховуючи, що інтегровані курси – абсолютно новий тип навчальної програми, було прийнято рішення організувати додаткове публічне обговорення, щоб ознайомити ширшу громадськість за допомогою інструментів, які надає он-лайн платформа «ЕдЕра».

Інтегрований курс «Природничі науки» розроблений для шкіл та класів суспільно-гуманітарного профілю. Його можуть обирати учні, які не планують складати ЗНО з предметів природничого профілю. Курс об’єднує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію. Згідно з чинним Державним стандартом, базову освіту з природничих предметів учні отримали в основній школі – до 9-го класу. З 10-го класу учням надається можливість поглиблено вивчати обрані предмети. Непрофільні предмети можуть вивчатися в рамках інтегрованих курсів.

Публічне обговорення навчальних програм на EdEra вже двічі показало свою ефективність. Запропонований алгоритм допомагає залучити якомога більше експертів з різних куточків країни для отримання конструктивних пропозицій. Відкритість та доступність системи дозволяє кожному взяти участь у дискусії з проблемних питань та отримати зворотній зв’язок від модераторів щодо врахування їхньої думки. Це новий тип відкритої освітньої дискусії, який дасть змогу удосконалити запропоновані варіанти програм.

Публічне обговорення інтегрованих курсів «Природничі науки» на EdEra триватиме з 25 липня по 4 серпня. Всі бажаючі, авторизувавшись, можуть залишити свої коментарі під обраними розділами програм. Всі пропозиції, в тому числі ті, що надійшли в рамках публічного обговорення на сайті МОН, будуть враховані в підсумковій таблиці коментарів.

Модераторами 4-ьох проектів програм виступлять їх автори. Координувати роботу модераторів буде незалежний експерт методист Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Віктор Гудзь.

Оновлені і доопрацьовані програми будуть оприлюднені 09 серпня 2017 року.

Довідково: Можливість викладання інтегрованих курсів передбачена  такими нормативно-правовими документами:

Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти http://mon.gov.ua/content/%D0%9E%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0/post-derzh-stan-(1).pdf

Типові навчальні плани для 10-11 класів

http://mon.gov.ua/content/%D0%9F%D1%80%D0%BE%20%D0%9C%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D1%96%D1%8F/2017/07/pro-tipovi-navch.-plani-dlya-10-11-kl.-(xobzej-p.k.)-22.06.2017.pdf

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу