Реформа освіти – одна з фундаментальних змін, яка не може зачекати і яку треба розпочинати вже сьогодні, якщо хочемо отримати результат через 12 років. Про це в ефірі 5 каналу сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він повідомив, що освітня реформа торкається всіх сфер життя дитини – від дитячого садка до вищого навчального закладу, який дає фундаментальні знання.

«Перше, що нам треба зробити, – забезпечити вільний доступ дітей до дитячих садків. У нас 75тис дітей ще досі «стоять» у чергах. Це неприпустимо. Минулого року було створено 26тис місць у дитячих садочках – перш за все за рахунок місцевих бюджетів (які збільшені шляхом перерозподілу повноважень та фінансової децентралізації). Очевидно, що за три роки ми можемо повністю позбутися черги в дитячі садочки», – зазначив Прем’єр-міністр.

Далі – школа, яка має прививати дітям нові знання, навички і компетентності. «Для того, щоб ми через 12 років отримали результат, нам треба сьогодні розпочинати цю реформу. І дуже важливо, щоб ця реформа не відкладалася у часі», – наголосив Володимир Гройсман.

Наступна позиція – профтехосвіта. «Нам потрібні кваліфіковані виробничі кадри. Поспілкуйтеся з бізнесом, підприємцями, запитайте, чи вистачає кадрів для роботи? … Система профтехосвіти не адекватна по відношенню до ринку праці. А нам треба зробити так, аби кадри, які ми готуємо, співпадали з запитом у реальному секторі економіки. Це ще одне важливе завдання», – підкреслив Глава Уряду.

Окрему увагу він звернув на розвиток науки, де фактично немає повноцінної системи ані підтримки, ані запиту, ані трансферу наукових доробок в реальну економіку. «І тут ми теж працюємо, створюємо Раду інновацій. Україна має колосальний потенціал, найголовніше – інтелект, ми його маємо», – додав Володимир Гройсман.

За повідомленням прес-служби КМУ