За результатами опитувань 2017 року близько 48 % роботодавців вважають, що молодий кандидат має бути ініціативним та націленим на результат, а 64% керівників компаній важливою рисою називають високу відповідальність. Про це повідомляє портал Ua.trud.com. 

Для 26% працедавців на перший план виходить вміння працювати у команді, 24% концентрують увагу на вмінні кандидата організовувати свій час та працювати самостійно, а для 21% опитаних принципово важливою є хороша теоретична база.

Так, основними вимогами до молодих спеціалістів (з мінімальним досвідом та без нього) є:

 • грамотна писемна мова та мовлення;
 • розуміння ефективних продажів;
 • гнучкість мислення;
 • навички ведення переговорів, комунікабельність;
 • презентаційні, аналітичні та організаторські навички;
 • вміння ставити пріоритети;
 • досвід публічних виступів;
 • лояльність до керівництва;
 • здатність ефективно використовувати час;
 • здатність швидко навчатися;
 • вміння працювати в умовах багатозадачності.

Проте менше половини випускників влаштовується на роботу за спеціальністю. У багатьох випадках працевлаштування ускладнюється відсутністю практичного досвіду в обраній сфері або низькою платнею на початковому рівні. Останній фактор часто є вирішальним, оскільки колишньому студентові доводиться розраховувати виключно на свій заробіток.

Початок кар’єри

Є категорія роботодавців, орієнтованих на підбір кандидатів без стажу. Як правило, це великі компанії з налагодженою системою навчання та адаптації. Вирішальними критеріями у виборі кандидатів є їх працьовитість, цілеспрямованість та висока ступінь самоорганізації. У великих організаціях розроблена система наставництва та є перспективи кар’єрного зростання – за умови, що стажер продемонструє потенціал та бажання розвиватися. Тому такі організації оптимальні для отримання необхідного досвіду.

За кількістю вакансій у Львові лідерами є: IT, реклама, видавництво, торгівля, продажі, журналістика, промисловість, туризм та автосервіс. Щоб отримати досвід, молоді спеціалісти часто звертаються до галузей інформаційних технологій, торгівлі, продажів та реклами.

pedpresa.com.ua 2

Як влаштуватись на роботу у Львові? Поради початківцям

1. Визначте кар’єрну мету

Проаналізуйте майбутню професію, власні сильні сторони та якості, а також навички, якими володієте впевнено, і які потребують удосконалення. Здійсніть моніторинг ринку праці, використовуючи регулярно обновлюваний сайт пошуку роботи у Львові: визначте основні та другорядні вимоги роботодавців. Виписуючи вимоги по пунктам, складіть умовний портрет «ідеального» кандидата. Це допоможе у визначенні напрямку подальшого розвитку та написанні цільового резюме.

2. Створіть ефективне, лаконічне та інформативне резюме

Якщо ви плануєте реалізуватися у кількох сферах, варто скласти окреме резюме для кожної з них. Уникаючи шаблонних формулювань, послідовно опишіть свою мету, досвід, освіту, вміння та знання. Професійну анкету рекомендується доповнити стриманим та презентабельним фото.

Разом з анкетою надсилайте на цікаві вакансії й мотиваційні листи. Коротко описуйте, які задачі здатні вирішити для компанії, у чому прагнете розвиватися. Ведіть мову про речі, у яких добре орієнтуєтеся та пам’ятайте про діловий етикет.

3. Удосконалюйте знання англійської (чи іншої іноземної)  мови.

За відсутності досвіду роботи досконале володіння англійською мовою значно підвищать вашу конкурентоздатність. Крім того, у майже в усіх престижних компаніях знання англійської є ключовою компетенцією.

Також рекомендується ефективно використовувати соціальні мережі. Удоскональте свій профіль: видаліть зайву інформацію, створіть презентацію власних навиків, інтересів та досягнень. Відстежуйте ділові спільноти, цікавтеся новинами та тенденціями на національному та світовому ринках.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *