Перша спроба створення генетично модифікованих людських ембріонів у США була проведена групою дослідників з Портленда, Орегон. Експеримент, проведений Шухратом Міталіповим з науково-медичного університету штату Орегон, включав в себе зміну ДНК великої кількості одноклітинних ембріонів за допомогою технології редагування генів CRISPR.

CRISPR  “кріспер” – це біологічна система для внесення змін до ДНК. Технологія, відома також як редагування генів, потенційно може змінити життя всіх і кожного на нашій планеті.

При зміні ДНК-коду людських ембріонів вчених прагнуть довести, що вони можуть виправити гени, які викликають успадковане захворювання. Цей процес називається «інженерією зародка», тому що будь-яка генетично модифікована дитина потім передасть зміни наступним поколінням.

Хоча жодному з модифікованих ембріонів не дозволили розвиватися довше кількох днів, і не було ніяких намірів імплантувати їх в матку, цей експеримент став необхідним кроком до появи першої генетично модифікованої людини.

Раніше експерименти з використання технології CRISP вже проводилися у Китаї, і в результаті не всі клітини були відредаговані, що називається мозаїцизмом. Американський експеримент вирішив цю проблему.

Деякі критики кажуть, що експерименти з модифікацією генів можуть відкривати ворота в новий світ «дизайнерських дітей», спроектованих з генетичними удосконаленнями, – це перспектива, проти якої рішуче виступає ряд релігійних організацій, громадських груп та біотехнологічних компаній.

У США категорично заборонено використовувати модифіковані ембріони для ЕКО, однак в країнах, де немає жорсткого законодавства, ці технології можуть почати застосовувати у  будь-який момент.

Джерело: www.testdnk.com.ua