Днями завершився  Всеукраїнський молодіжний форум «Модель Організації Об’єднаних Націй в Малій академії наук України». Захід, який організували Асоціація випускників Малої академії наук і НЦ «МАНУ», був спрямований на те, щоб його учасники розвивали ораторські здібності, глобальне мислення у світовому масштабі, намагалися вирішувати проблеми, які турбують весь світ. А відбувалося це завдяки рольовій грі, яка має назву «Модель ООН». Про це повідомляється на сайті Малої академії наук.

Брати участь у процесі освітнього імітування засідання різних органів системи ООН з усієї України приїхало 30 учнів і випускників МАН. Підлітки вступали в ролі дипломатів, повноцінно відтворюючи роботу організації з дотриманням реальних правил процедури. Кожен із учасників представляв окрему країну, брав участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН. Завдяки імітації роботи органів організації школярі й випускники МАН дізнавалися про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення.

origin_5qj2yi82q74

 

Також учасники вчилися правильно доводити свою думку, адже кожен мав дипломатичним способом обстоювати інтереси своєї країни. Дискутуючи про певну проблему, не можна було опиратися на власні роздуми про ситуацію, треба було висловлюватися з огляду на інтереси держави, яку представляєш, і говорити те, що є офіційною позицією держави, – все по-справжньому.

origin_im1x5dv99pi

Також на Всеукраїнський молодіжний форум завітали й лектори. Молодіжний делегат 70-ї Генеральної Асамблеї ООН Інна Сандюк ділилася досвідом, розповідаючи, як стати молодіжним делегатом, як до цього готуватися і які саме навички важливо розвивати в собі для роботи в міжнародній організації.

origin_2fs10n4be98

 

Представники спеціалізованої структури ООН із захисту прав та інтересів дітей UNICEF UKRAINE презентували новий глобальний молодіжний проект «U-Report». Це ? швидкі опитування через безкоштовні СМС або мережу Twitter, які дають змогу дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань. Правила користування такі: ті, хто підписались на U-Report, отримуватимуть 3–4 запитання щотижня. Потрібно лише сказати, що думаєш стосовно певної теми. Так U-Report стає одним із найпростіших інструментів, якими молодь може впливати на зміни у важливих сферах суспільного життя.

Дітям вручили сертифікати про участь у Всеукраїнському молодіжному форумі. Також було визначено найкращих делегатів – це ті учасники, які добре зналися на законах, вичерпно представляли інтереси своєї держави, добре дискутували і вміло переконували аудиторію. Однак, безумовно, всі учасники гри «Модель ООН» отримали нові знання з основ дипломатії і змогли приміряти на себе цю важливу й відповідальну роль на міжнародній арені.