Розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником і затверджується відповідним органом управління освітою. Про це повідомляє юридична служба КМОППОіНУ.

Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (з дотриманням Кодексу законів про працю України).

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.

Незалежно від віку чи досвіду роботи працівника педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, встановлюється тільки за його згодою.
Обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується.

Обсяг навчального навантаження педагогічним працівникам шкіл, шкіл-інтернатів (крім учителів вечірніх (змінних) середніх загальноосвітніх шкіл (класів) з очно-заочною формою навчання, заочних шкіл, а також учителів, що навчають дітей, які перебувають на тривалому лікуванні у лікарнях) і викладачам педучилищ визначається один раз на рік окремо по півріччях.

Навчальне навантаження вчителів вечірніх (змінних) середніх загальноосвітніх шкіл (класів) з очно-заочною формою навчання, заочних шкіл, а також вчителів, що навчають дітей, які перебувають на тривалому лікуванні у лікарнях, визначається два рази на рік до початку першого та другого півріччя.

Навчальне навантаження викладачам вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів визначається один раз на рік до початку навчального року.

2 коментар до “Про розподіл педагогічного навантаження у ЗНЗ”
  1. Доброго дня. Педагог організатор має 40 годинний робочий тиждень, ці 40 годин є академічні (година (урок) у вчителя – предметника триває 45 хв) чи астрономічні?

  2. Чи правомірна діяльність голови предметної комісії, щодо завищення навантаження до 1,85 ставки одному викладачу, плюс керівництво групою, завідування майстернями та всілякі доплати (працює 7 років у закладі) і щорічне зменшення навантаження іншому викладачеві, до 1 ставки, що пропрацював у закладі 30 років, але викривав антинаукову та антигромадську діяльність обох? Профспілка , директор і дані викладачі звязані корупційними схемами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *