У Запорізькому Національному університеті за підтримки Благодійного Фонду Порошенка днями розпочато триденний спеціалізований наставницький тренінг для працівників освітньої сфери «Інклюзивний простір. Практичні кроки», у якому взяли участь, педагогічні працівники, вчителі та наставники з різних областей України.

Також у роботі тренінгу беруть участь міжнародні тренери-практики з Британського Благодійного Фонду.

За словами начальника відділу освіти дітей з особливими потребами Міністерства освіти і науки Тетяни Симоненко, впровадження інклюзії в освіті на сьогодні залишається актуальним та пріоритетним у роботі влади. Розвиток інклюзії в Україні набирає все більше обертів та поширюється регіонами. На досвіді Запорізької області, що була пілотною, інші регіони будуть переймати всі напрацювання та доробки.

Запорізька область першою в Україні запровадила експеримент по впровадженню інклюзивної освіти. За рік нашої роботи є певні позитивні досягнення та напрацьовано досвід, який буде поширюватися іншими регіонами. На сьогодні до Запорізької області вже долучилися фахівці з чотирьох областей, це Дніпропетровська, Чернігівська, Житомирська та Хмельницька області.  Під час цього тренінгу буде підготоване близько 80 українських тренерів-наставників, – зазначила директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

З 1 вересня 117 загальноосвітніх закладів регіону приймуть на навчання понад 200 дітей з особливими потребами. Це у 5-6 разів більше, аніж минулого навчального року.

Одним із пріоритетів державної політики є забезпечення рівних можливостей для одержання освіти й подальшої активної участі у житті суспільства всіх громадян. Зокрема, особливої уваги набуває питання включення дітей з особливими освітніми потребами в активні суспільні відносини шляхом створення інклюзивного освітнього середовища. За рік впровадження експерименту Запорізька область показала гідні результати, створена потужна методологічна база, є позитивний досвід, певні напрацювання, які допоможуть іншим регіонам у впровадженні інклюзивної освіти, – відзначив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Снимок

Вже наступного тижня учасники цього тренінгу у своїх областях поділяться своїми знаннями та навичками інклюзивної освіти з іншими фахівцями загальноосвітніх шкіл.

 Інформує прес-служба Запорізької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *