Зараз, коли до початку шкільних занять залишилися лічені дні, експерти просять батьків бути особливо уважними та терплячими з тими дітьми, які йдуть у перший клас. Фахівці встановили, що майбутні першокласники відчувають сильний стрес задовго до 1 вересня.

«Майбутні школярі відчувають тривогу задовго до першого шкільного дня», – такого висновку дійшли співробітники університету Бата у Великобританії, які вимірювали рівень стресу серед шестирічок, яким вперше належало піти до школи. Загалом, у хвилюванні, пов’язаному з початком нового етапу в житті дитини, немає нічого незвичайного. Проте дослідники відзначили, що їх здивувало те, що дитячий стрес у такій ситуації опинився більш сильним, ніж передбачалося раніше.

Під час дослідження в крові шестирічних дітей фахівці заміряли рівень гормону стресу кортизолу. Заміри проводилися на трьох етапах: базовий – за півроку до 1 вересня, потім через 2 тижні після початку занять, і далі, вже через півроку навчання. Найбільш несподіваний результат при цьому продемонструвала перевірка на стрес на базовому етапі. Показники гормону кортизолу в крові дітей фахівці охарактеризували як «надто високі».

«Пояснити це можна тривожними передчуттями малюків щодо змін у своєму житті, а також реакцією на переживання батьків, пов’язані з вибором школи та вступними іспитами», – вважають автори дослідження.

Спираючись на отримані результати, психологи рекомендують батькам першокласників зважити на те, як сильно може хвилюватися дитина через майбутній  похід до школи – і, по можливості, створити вдома атмосферу, яка допомагала б малюкові подолати цей страх. На жаль, зазначають експерти, батьки першокласників самі часто бувають знервовані подією відправки до школи, що лише погіршує дитячі переживання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *