Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2017 р. за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ задля підтримки реформ у сфері вищої освіти.

Загалом було відібрано 149 проектів, в тому числі 8 проектів за участі України, загальна вартість яких близько 7,5 млн.  євро за участі 41 української організації. 8 проектів за участі України будуть реалізовувати 30 українських вищих навчальних закладів. Серед партнерів-переможців з України є також Міністерство освіти і науки України, Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти, ДУ «НМЦ «Агроосвіта» та інші організації.

Проекти зосереджені на модернізації освітніх програм у сфері агропромисловості, логістики, екології, менеджменту та технологій, біоінженерії, а також на забезпеченні якості вищої освіти, запровадженні сучасних методів навчання і викладання, розвитку співпраці університетів з бізнесом та державою, створення інноваційних центрів тощо на основі обміну досвідом з країнами членами і партнерами програми Еразмус+.

Вперше в історії Програми Темпус та Еразмус+ до фінансування було рекомендовано проект в якому саме український університет – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, виступає як грантоотримувач і координатор проекту. До проекту також залучені інші українські організації та університети з Кіпру, Іспанії та Польщі. Команда проекту буде працювати над модернізацією педагогічної вищої освіти та інноваційних інструментів навчання і викладання.

Інші 7 проектів координуватимуть університети  з таких країн-членів Програми Еразмус+: Німеччина, Італія, Румунія, Естонія, Іспанія, Словенія, а партнерами виступатимуть вищі навчальні заклади з Австрії, Бельгії, Болгарії, Кіпру, Естонії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії та Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Молдови, Монголії, Узбекистану, В’єтнаму.

Інформація про результати конкурсу 2017 р. та список проектів розміщено на сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Довідково: Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру програми Еразмус+, за яким Європейський Союз надає підтримку проведення реформ у сфері вищої освіти. В рамках трьох конкурсів у період з 2014 р. до 2017 року Програми Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти від України було подано 355 проектів, з яких 24 проект відібрано до фінансування. 68 вищі навчальні заклади України є партнерами таких проектів, з яких 1 є координатором-грантоотримувачем. Сума виділених грантів Європейським Союзом на партнерства проектів складає більше 15 млн. євро.

Інструкції, рекомендації та інша додаткова інформація для виконавців проектів розміщена на сайті EACEA (Beneficiaries space).

Рекомендації для виконавців проектів з України розміщена за посиланням.

База проектів Еразмус+ за участі України розміщено за посиланням.

За детальнішою інформацією запрошуємо звертатись до Національного Еразмус+ офісу в Україні: www.erasmusplus.org.ua

Інформує прес-служба НЕО в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *