Разом з місцевими органами влади ми маємо розробити стратегію ліквідації черги у дитсадки, що має враховувати комплексно усі наші можливості. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
За останні декілька років нам вдалося значно скоротити чергу. Погляньте, яка динаміка протягом трьох років. 2014 – 95,5 тисяч дітей в черзі, 2015 – 90,5 тисяч дітей, 2016 – 78,4тисяч. Зрештою, наразі ми маємо 65,2 тисячі дітей в черзі у дошкільні заклади. Передусім, ми змогли це зробити завдяки децентралізації – на місця був переданий значний фінансовий ресурс. І дошкілля, що повністю фінансується з місцевого бюджету, почало отримувати повноцінні вкладення», – додала Лілія Гриневич.

Міністр також відзначила, що наразі спостерігається спад народжуваності. Так, цього року створено 9,9 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах, до того ж черга скоротилася на 13 тисяч місць.

«Таке скорочення черги також спричинено тим, що ми почали активніше заохочувати приватну ініціативу у дошкіллі. Ми спростили санпіни, працюємо над новими умовами ліцензування – усе це створює підґрунтя для розвитку приватних садочків», – додала Лілія Гриневич.

Вона розповіла, що за останній рік також значно збільшилася кількість інклюзивних груп у дошкільних закладах. Станом на 1 січня 2016 року в Україні функціонувало у дитячих садках 116 інклюзивних груп, які відвідувало 1тис 774 дитини. До того ж зараз в інклюзивних групах навчається 4 тис 731 дитина.

«Вже йшлося про те, що потрібно активно будувати нові садочки. Однією з вимог до них має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами», – підкреслила міністр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *