Усі п’ять шкіл у прифронтовій Авдіївці Донецької області готові до 1 вересня. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник голови ВР, уповноважена Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Вона нагадала, що до початку бойових дій в Авдіївці працювало 7 шкіл, де навчалось більше ніж 2700 дітей , й 7 дитсадків для 1300 малюків, а тепер у місті залишилося 5 шкіл і 4 садочки.

Перший віце-спікер підкреслила, що місцева влада в Авдіївці, керівник РВЦА Павло Малихін вважають своїм пріоритетом соціальні питання. І вчителі визнають, що така увага до навчальних закладів, серйозні кошти для ремонту виділяються вперше за останні роки.

На ремонти шкіл і садочків виділено 3,5 млн грн, всюди замінені вікна, ремонтують санвузли, завезено нові дошки і парти.

Ми, як і обіцяли, завезли в школи бібліотечки художньої літератури і підручники. Дякуємо Держтелерадіо, Олегу Наливайку і всім українським виданням, що доєдналися до ініціативи “Бібліотечка для Донбасу“, також дякуємо Валентині Кириловій за книги, які передали школам і військовим. У кількох авдіївських школах, зокрема в № 1, є дбайливо зібрані україські музеї якими діти і вчителі дуже пишаються“, – зауважила Ірина Геращенко.

Вона пообіцяла найближчи часом вирішити питання зі шкільним автобусом, який потрібен кільком авдіївським школам, де навчаються діти з найбільш постраждалого району Старої Авдіївки.

1 вересня до шкіл піде майже 1400 дітей і з них 160 першачків, 480 малюків – у садочки. Дуже хочеться, щоб їх навчання було мирним“, – додала перший заступник голови ВР.