Вступна кампанія – 2012 у вітчизняних ВНЗ розпочинається за три тижні – 2 липня. Отже, в абітурієнтів і їхніх батьків не бракуватиме часу, щоб остаточно визначитися з планами на майбутні 5 років. Не дивно, що у кожного вступника виникає безліч запитань, однак підказки та домисли друзів і знайомих можуть зробити вам ведмежу послугу. Адже Умови вступу до ВНЗ щороку змінюються.

Освітній портал ПедПРЕСА започатковує спеціальний проект «Вступ – 2012». Тут ми зібрали потрібну, а основне достовірну інформацію щодо цьогорічної вступної кампанії. Щодня на відвідувачів порталу чекатимуть нові поради і відповіді на нагальні запитання від фахівців департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту.

Сьогодні відповідаємо на питання абітурієнтів щодо системи вищої освіти в Україні.

 

  Дізнатися про свої шанси на вступ до вишу абітурієнти можуть на головній сторінці порталу ПедПРЕСА, ввівши середній бал атестату та бали Сертифікату ЗНО!

1. Які навчальні заклади входять до системи вищої освіти України?

Система вищої освіти включає вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації (училища, технікуми, коледжі) та вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації (інститути, консерваторію, академії, університети).

2. За якими освітньо-кваліфікаційними рівнями здобувається вища освіта?

Вища освіта освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здобувається у училищах, технікумах, коледжах; бакалавра, спеціаліста, магістра – інститутах, консерваторії, академіях, університетах.

3. За якими формами навчання здобувається вища освіта?

Навчання у вищих навчальних закладах здійснюється за денною, заочною (дистанційною) формами та в екстернаті.

4. Де можна ознайомитись із ліцензією на здійснення освітньої діяльності, сертифікатами про акредитацію відповідного напряму та правилами прийому до вищого навчального закладу?

Правила прийому, відомості про ліцензований обсяг повинні оприлюднюватися на інформаційних стендах приймальної комісії і на офіційному веб-сайті вищого навчального закладу не пізніше другого робочого дня, наступного після затвердження/погодження чи отримання відповідних відомостей.

5. Як можна вступити на екстернатну форму навчання?

Зарахування до екстернату проводиться згідно з Положенням про організацію екстернату у вищих навчальних закладах України, затвердженим наказом Міністерства освіти від 08.12.95 № 340, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 03.01.96 за № 1/1026 (докладніше про це читай тут).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *