Підсумки розвитку освіти міста Харкова та пріоритетні завдання на шляху реалізації Концепції нової української школи у 2017-2018 навчальному році освітяни обговорили 30 серпня, на Міській педагогічній конференції. Про це повідомляє прес-служба Харківської міської ради.

У Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М. В. Лисенка зібралися керівники і педагоги закладів освіти, ректори вишів, представники міської ради, районних адміністрацій, Міської батьківської ради та учнівського самоврядування.

У конференції взяв участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов. Він привітав педагогів з новим навчальним роком і подякував їм за нелегку працю. Також перший віце-мер вручив учням, які досягли перемог на міжнародних учнівських олімпіадах, Подяки Харківського міського голови.

При цьому Ігор Терехов зазначив, що особливу увагу міська влада продовжує приділяти здоров’ю і фізичному вихованню дітей. Зокрема, цього літа в усіх 202 дитячих садках встановили нові ігрові майданчики, ще в шести з’являться нові спортивні комплекси. У міських школах за шість років реконструювали 58 стадіонів. Крім того, в цьому році стартував проект з купівлі нового навчального обладнання для предметних кабінетів та інтерактивних тирів для практичних занять з предмету «Захист Вітчизни».

Як зазначив Ігор Терехов, всі навчальні заклади освіти міста готові до початку нового навчального року. У 2017 році з міського бюджету на капітальний ремонт, заходи з безпеки та енергоефективності в установах освіти було виділено безпрецедентну суму – 130 млн грн.

Ігор Терехов також підкреслив, що міська рада і педагоги повинні продовжити працювати над прозорістю і добровільністю батьківських внесків. За рік спільної ефективної роботи вдалося вдесятеро зменшити кількість скарг батьків з цього питання.

«Разом з тим це стимул для кожного керівника – строго контролювати законність і добровільність залучення позабюджетних коштів. Харківський міський голова Геннадій Кернес і я взяли на особистий контроль це питання, і ми продовжимо працювати в цьому напрямку», – сказав Ігор Терехов.

Він зазначив, що також потрібно приділити увагу підготовці кадрів для навчання дітей з особливими потребами та провести грамотну роз’яснювальну роботу, щоб сформувати толерантне ставлення до особливих дітей. За його словами, Харків взяв вектор на доступність освіти ще в 2010 році. Всього за цей час пандусами і вільним доступом обладнали 62 навчальних заклади, в 52 встановили кнопки виклику. З 1 вересня діти з особливими потребами навчатимуться у 19 інклюзивних класах, в кожному з яких працюватиме асистент вчителя.

У свою чергу директор Департаменту освіти Ольга Деменко зазначила, що для всіх шкіл цей рік стане часом підготовки до входження в нову українську школу. Її концепція передбачає, що в школі працює мотивований вчитель, у якого є свобода творчості і який постійно розвивається професійно. Як зазначила директор департаменту, міська влада Харкова підтримує таких вчителів. Зокрема, близько 100 педагогів, які підготували переможців всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних турнірів, щомісяця отримують грошові надбавки.

За словами Ольги Деменко, мета реалізації Концепції нової української школи – створити в установах освіти сучасний простір для отримання знань. У школах з’являтимуться нові кабінети і нові можливості для розвитку дітей. Серед основних завдань педагогів – підвищити якість підготовки школярів до зовнішнього незалежного оцінювання та розвинути їхні спортивні та творчі здібності.

«У дітей широкі можливості. У 23 дитячих колективів є звання «народний» і «зразковий», в 12 дитячо-юнацьких спортивних школах діти займаються за 36 видамми спорту», – зазначила Ольга Деменко.

Вона повідомила, що сучасна педагогіка заснована на партнерстві вчителя, учня і батьків. Це ще один компонент нової української школи, і вже два роки в Харкові успішно працює Міська батьківська рада, головою якої вчора обрали багатодітну маму Ларису Манерко.

У голови батьківсько ради троє дітей. З кожним з них вона проходить всі етапи освіти, тому готова впроваджувати нове і розвивати цю сферу. Лариса Манерко вже сьогодні виступила з пропозицією проводити зустрічі з батьками та спеціальні заняття в школах, а також складати рейтинг навчальних закладів не тільки виходячи з кількості перемог на інтелектуальних турнірах, а й враховувати емоційний фактор в установі.

«Я пропоную включити в рейтинг рівень щастя. Ми ж не знаємо, в яку школу дитина йде з задоволенням, де їй добре спілкуватися з однолітками і вчителями. А це дуже важливо», – сказала Лариса Манерко.

Зазначимо, що Харків залишається лідером серед українських міст за кількістю переможців в олімпіадах всеукраїнського й міжнародного рівнів.

Проект резолюції Міської педагогічної конференції розміщений на сайті Департаменту освіти міської ради. Вчителі можуть внести свої пропозиції щодо розвитку сфери освіти до 9 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *