У Харківському політехнічному інституті створять перший українсько-турецький Науковий Центр. Його планують заснувати на базі технопарків двох ВНЗ. Таке рішення було прийнято за підсумками візиту делегації харківського вишу в Стамбульський технічний університет (?T?).

У межах візиту представники ХПІ на чолі з ректором Євгеном Соколом взяли участь в засіданні Вченої ради ?T? та познайомилися з його дослідженнями. Зокрема, з аерокосмічними, нанотехнологіями, супутниковим зв’язком, дистанційним зондуванням тощо.

Особливу увагу приділили технопарку Стамбульського університету, який розташований в одному з кампусів вишу і заснований в 2002 р. Він складається з 10 будинків, які є коворкінгами і центрами для стартапів. Учасники технопарку — більше двохсот компаній, які щорічно розробляють до 600 проектів в галузі інформаційних технологій, електроніки, енергетики, будівництва, екології. Студенти ?T? можуть брати активну участь в розробці різних проектів, проходити практику, а згодом отримати працевлаштування в компаніях-учасниках технопарку.

Крім того, харків’янам показали роботу турецької компанії, яка займається очищенням води, а також перетворенням солоної води в прісну. У програмі візиту було й відвідування Енергетичного інституту Стамбульського технічного університету, де, зокрема, проводяться дослідження ядерного реактора.

У вересні цього року делегація Стамбульського технічного університету приїде до Харкова. Представники турецього вишу ознайомлять студентів і викладачів ХПІ з організацією технопарку ?T?, а також прочитають курс з комерціалізації наукових розробок.

Довідково.
Стамбульський технічний університет надає 39 спеціальностей на 13 факультетах, а також 39 аспірантських і докторських програм. Крім цього, в інституті працює 445 лабораторій і 13 дослідницьких центрів. 23 спеціальності мають акредитацію в США, що дозволяє студентам брати участь в програмах обміну та отримувати подвійні дипломи. Університет здійснює навчання в таких напрямках: механіка, електротехніка, електроніка, хімія, металургія, комп’ютери, інформатика, кораблебудування, аеронавтика, а також менеджмент, архітектура, мистецтво, дизайн, музика.

Інформує прес-служба ХПІ