Днями у Львові відбулося відкриття дошкільного навчального закладу № 14. Роботи в ньому завершили в межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» та за кошти міського бюджету.

«Ми долучилися до реалізації цього проекту по добудові садочка на вулиці Новознесенській. Ми працювали у співпраці з міською радою, але основне фінансування було виділено урядом Німеччини через банк розвитку KFW і через Український Фонд Соціальних Інвестицій. Було виділено 7 млн. грн на реалізацію цього проекту. За ці кошти в садочку № 14 були впроваджені всі сучасні, найновіші технології, які на сьогоднішній день рекомендують іноземні донори при освоєні коштів грантових або інвестиційних. Хочу подякувати міській владі і управлінню освіти за тісну співпрацю, через яку було реалізовано цей проект. Зі сторони влади було вкладено близько 1,5 млн. грн. на те, щоби зробити благоустрій біля садочку, закупити меблі і побудувати павільйон і обладнати ігрові майданчики»,- зазначив Василь Кузьменко, директор УФСІ.

«Я переселенка із Донецької області. Коли я із чоловіком і з 4-ма дітьми переїхали сюди, то мені зателефонували і запропонували дитячий садок № 14. Коли сюди прийшла, то випадково взнала, що тут є вакансія музичного керівника і керівника драматичного гуртка. Це дуже добре для мене і для моєї дитини, що я працюю в тому садочку, в який ходить моя дитина»,- мати Марія, переселенка із Донецької області.

Ремонт цього об’єкту здійснювався в межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», який сьогодні впроваджується у Львові та Києві, розрахований на 5 мільйонів євро, які виділив уряд Німеччини. Головний його пріоритет  – створення додаткових груп у дитячих садках для дітей з родин переселенців та місцевих мешканців, а також соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб. У Львові це два об’єкти: дитячий садок № 14 на вулиці Новознесенській, 69, а також Центр соціально-психологічної підтримки на базі колишнього гуртожитку на вулиці Угорській, 2.

Приміщення дитячого садочка № 14 перебувало на стадії незавершеного будівництва упродовж останніх чотирьох років. Сьогодні тут завершуються роботи, на які Український фонд соціальних інвестицій вклав близько 5,5 млн. гривень. Вартість всього проекту склала 7 млн. гривень, що їх надав уряд Німеччини. А влада міста облаштувала ігрові павільйони, закупила меблі та обладнання.

«Загалом в нас на черзі на 1 вересня 2017 року залишилося ще понад 3 тис. дітей. Це велика кількість дітей, які не охопленні дошкільною освітою, але необхідно зважати на те, що в нас в місті виховуються діти, які прописані в області і проживають у Львівській області, їхні батьки працюють у Львові і вони відповідно везуть дітей у міські садочки. А, окрім того, ще є тисяча дітей, які мають 6 років і відповідно до чинного законодавства могли би бути у загальноосвітніх навчальних закладах. Тому, нам потрібно відкрити ще велику кількість дошкільних навчальних закладів для того, щоб, насправді, усі діти були забезпечені дошкільною освітою. Цього року у садочки пішло в межах 7 тис. дітей»,- відзначила  Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради.

Загалом на ремонти дошкільних навчальних закладів міста Львова на 2017 рік з міського бюджету було виділено понад 25 млн. грн.

На сьогоднішній день за 2017 рік у місті Львові відкрито 9 додаткових груп у садочка, та 15 груп плануються відкрити до кінця року.

Інформує прес-служба Львівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *