Юний талановитий винахідник Павло Мікуш увійшов у перший шортліст конкурсу European Youth Award (Європейська молодіжна премія)  у номінації «Healthy life» («Здорове життя»). Новину повідомив Міжнародний центр нових медіа, що базується у Зальцбурзі, Австрія.

Учень 11 класу загальноосвітнього навчального закладу «Школа екстернів», вихованець секції машинобудування та робототехніки відділення технічних наук Київської МАН, вкотре представив на розгляд міжнародного журі свій проект «Universal Robotic Assistant for people with visual disabilities» («Роботизований помічник для незрячих людей»).

Унікальність проекту у тому, що робот допомагає людям з вадами зору вільно долати перешкоди міста: сходи, бордюри, пішохідні переходи. Модель зібрана з Lego MINDSTORMS EV3, має датчик GPS та вихід у мережу Інтернет, що дозволяє власнику попередньо створювати маршрут та пересуватися містом без тростини та супровідника.

Загалом у другий раунд престижного загальноєвропейського конкурсу було відібрано 87 кращих проектів у 8 категоріях, з них лише 4 – з України, інші – з Австрії, Іспанії, Німеччини, Португалії, Данії, Норвегії, Іорданії, Швеції, Нідерландів, Франції, Ірландії, Бельгії, Польші, Фінляндії, Боснії та Герцеговини, Великобританії тощо.

Цікаво, що конкурс проводиться щорічно для молодих людей, підприємців і стартаперів віком до 33 років, що створюють цифрові проекти, щоб поліпшити суспільство. Серед основних критеріїв відбору проектів: творча складова,  цифрова реалізація, а також соціальні та підприємницькі аспекти.

Автори робіт повинні продемонструвати потенціал для створення інноваційних рішень з використанням Інтернет та мобільних технологій, що відповідають цілям, визначеним Радою Європи та Європою 2020, а також цілям сталого розвитку ООН.

Більш того, як фіналіст першого в Україні конкурсу бізнес-ідей та стартапів для екстремальних ситуацій Business Cup Extreme 2017, партнером якого стала Київська МАН та EYA, Павло номінований представляти Україну у фіналі European Youth Award 2017 у місті Грац (Graz), Австрія  29 листопада -2 грудня 2017 року. Деталі на сайті: https://www.business-extreme.com Під час заходу відбудеться голосування за  Європейського Цифрового чемпіона (EYA Young Digital Champion)!–

Дізнатися більше про конкурс та порадіти за нашого учасника можна на офіційному сайті: https://eu-youthaward.org/2017/08/24/fly-me-to-the-moon-eya17-first-shortlist-out-now/

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки КМДА